Son Dakika

Geleceğin Doktorları Tiyatro Sahnesinde

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin sahneye koyduğu, 'Tom, Dick ve Harry' adlı oyun, tiyatro severlerin büyük beğeni ve alkışını topladı.

Kültür & Sanat Hit: 4866 / Yorum: 0 / 17 Kasım 2017 18:41
Geleceğin Doktorları Tiyatro Sahnesinde
-A +A

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Sanat Topluluğu üyeleri, 'Tom, Dicm ve Harry' adlı tiyatro oyununu sahneledi. Çoğunluğu tiyatroya gönül vermiş tıp fakültesi öğrencilerinden oluşan oyuncular, yoğun bir emekle ortaya çıkardıkları oyunu profesyonelce sahneye koydu.
Tamamına yakını Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan gençlerin sergilediği ve iki kardeşin beceriksizliği nedeniyle başı belaya giren ve çok zor durumda kalan bir ailenin trajikomik öyküsünün anlatıldığı tiyatro oyunu, seyircilerden tam puan aldı.
MEÜ Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezinde oynanan oyunu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, fakültenin öğretim üyeleri, davetliler, öğrenciler ve oyunu sahneleyen öğrencilerin velileri izledi. Oyunu büyük bir ustalık ve beceriyle sahneye koyan gençlerin performansı, seyircilerin büyük alkışını aldı.
Vodvil tiyatrosunun sayılı yazarlarından Roy Cooney ve Michael Cooney’in yazdığı güldürü türü oyunun sahnelenmesinde, Atakan Kılınç (Tom), Bilal Hamad (Dick), Utku Karakaş (Harry), Kübra Ocak (Linda), Burakhan Akın (Andreas), Afife Köymen (Katherina), Sena Çelik (Police Downs), Doğukan İbici (Boris) ve Özden Babalıklı (Bayan Potter) rol aldı.
Oyunun sonunda teşekkür konuşması yapan MEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, tıp öğrencilerinin, sadece doktorluk mesleğinde değil, sanatsal ve kültürel faaliyetlerde de başarılı olmasının gurur verici olduğunu söyledi. Öztürk, “Tiyatroya gönül veren genç arkadaşlarımızı, harcadıkları yoğun emek ve ortaya koydukları performanslarından dolayı kutluyorum. Gençlerimizin, gelecek yaşamlarında da başarılı birer hekim, akademisyen olacaklarına yürekten inanıyorum. Siz gençlerimizin, tıp doktorluğu yanında sanatçı kimliğinin de olması ayrıca çok güzel bir şey. Tıp Fakültemizde, bir tiyatro topluluğu oluşturabilir ve bu başarıyı gelecekte de devam ettirebiliriz” dedi.
Öztürk, konuşmasının ardından, tiyatro oyununu büyük bir başarıyla sahneleyen tıp fakültesi öğrencilerini tebrik etti, onlara çiçekler verip, bu anlamlı günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!