Son Dakika

Gaziler , Savaştıkları Topraklarda Gözyaşlarına Hakim Olamadı

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan Tarsuslu Gaziler, savaştıkları topraklarda 45 yıl sonraanılarını tazeledi. Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren programda gaziler ve eşleri oldukça duygular anlar yaşadı.

Genel Hit: 7470 / Yorum: 0 / 16 Kasım 2019 22:24
Gaziler , Savaştıkları Topraklarda Gözyaşlarına Hakim Olamadı
-A +A

Anılar Tazelendi
 
Tarsus Belediyesi, Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan Gazi ve eşlerini Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne götürdü.  Vatan uğruna canları pahasına savaşan gaziler,  45 yıl sonra tekrardan savaştıkları topraklara ayakbastı. Anıları tazelenen gaziler, yer yer duygulu anlar yaşarken gözyaşlarına hâkim olamadılar. Düzenlenen programda gazilere,  Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın eşi Derya Özinç Bozdoğan ile Belediye Başkan Yardımcısı Ünzile Kuru eşlik etti.  3 gün boyunca Kıbrıs’ta kalan gaziler ve eşleri, Boğaz ile Karaoğlanoğlu Şehitliği, Barış ve Özgürlük Müzesi, Barbarlık Müzesi, Açık Hava Müzesi ve Harekât sırasında adaya ilk ayak bastıkları Yavuz Çıkarma Plajı’nı ziyaret etti.
 
Resmi Törene Katıldılar
 
Ardından Derya Özinç Bozdoğan ile Belediye Başkan Yardımcısı Ünzile Kuru ve Tarsus Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu, KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret etti. Programın son gününde ise, Tarsus Belediyesi heyeti ile gaziler, 15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. Kuruluş Yıldönümü kulama etkinliğine katılım sağlandı.Tören kortejinde Tarsus Muharip Gaziler Derneği üyeleri de yer alırken, kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı.
 
Tarsus Belediyesi Heyeti ve Gaziler, Tatlısu Belediye Başkanı İle Bir Araya Geldi
 
Törenini ardından heyet,  Tarsus Belediyesi ile kardeş şehir olan Tatlısu Belediyesi’nin Başkanı Hayri Orçan ile bir araya geldi. Gazileri şehirlerinde misafir etmekten oldukça mutlu olduklarını dile getiren Başkan Orçan, “ Biz gazilerimize çok şey borçluyuz. Bu imkânı gazilerimize sağlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimize de saygı ve minnetlerimizi iletiyoruz” dedi.
Gaziler ise kendilerine bu imkânı sağlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!