Son Dakika

Fotoğraf Dostları Sertifikalarını Aldı

Mersin Fotoğraf Derneği'nin 96, 97 ve 98’inci dönem kursiyerleri sertifikalarını aldı.

Eğitim Hit: 4655 / Yorum: 0 / 23 Ekim 2017 23:13
Fotoğraf Dostları Sertifikalarını Aldı
-A +A

MFD'nde 1 ay süren teorik ve pratik eğitimlerin ardından çektikleri fotoğrafları derneğe gönderen kursiyerlerden sergileme hakkı elde eden 29 kursiyer, sertifika almaya da hak kazandı. Usta fotoğrafçılardan oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda sergileme hakkı kazanan fotoğraflar, Mersin Fotoğraf Derneği’nde sergilendi. Her kursiyerden 4 fotoğraf isteyen MFD yönetimi, fotoğraflardan bir tanesini sergilerken diğer fotoğrafları da yine aynı gün hazırlanan slayt eşliğinde fotoğraf severlerle buluşturdu.
MFD Başkanı Seyfi Arslan, dernek olarak fotoğraf severleri buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, amaçlarının Türk fotoğrafçılığına yeni değerler kazandırmak olduğunu söyledi. Her geçen gün büyüyen bir ailenin parçası olmaktan onur duyduğunu kaydeden Arslan, yeni dönem kurslarına katılmak isteyenleri derneklerine davet etti.
Aslan, 1 ay süren temel fotoğraf eğitimlerinin yanı sıra önümüzdeki günlerde 8 aylık Foto Akademiyi hayata geçireceklerini ve kursiyer kayıtlarının devam ettiğini de belirtti. Arslan, Mersin Fotoğraf Derneği bünyesinde ileri düzey fotoğraf eğitimi gereksinimini karşılamak için planlanan Foto Akademinin, 'Makro ve Doğa Fotoğrafçılığı', 'Portre Fotoğrafçılığı', 'Kurgusal Fotoğrafçılık', 'Belgesel Fotoğrafçılık', 'Gezi ve Manzara Fotoğrafçılığı', 'Stüdyo ve Düğün Fotoğrafçılığı', 'Sokak ve Mobil Fotoğrafçılık', 'Stok Fotoğrafçılığı' ve 'Mimari Fotoğrafçılık' gibi birçok branşta kendini geliştirmek isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!