Son Dakika

Erdemli Şehir Merkezinde Kaldırımlara Fidan Dikildi

Erdemli Belediyesi tarafından şehir merkezinde kaldırımların ağaçlandırılması çalışmaları kapsamında 2 bin fidanın dikimine başlandı. Yeni Hastane caddesinde başlanan fidan dikim çalışmalarına TEMA Vakfı gönüllüleri de destek verdi.

Siyaset Hit: 4660 / Yorum: 0 / 16 Kasım 2017 18:33
Erdemli Şehir Merkezinde Kaldırımlara Fidan Dikildi
-A +A

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, TEMA Vakfı gönüllüleri, 35 Yavru TEMA üyesi ile belediye işçileri 2 bin İskenderun kauçuğunu toprakla buluşturmak için dikime başladı. Etkinlik öncesinde bir konuşma yapan TEMA Vakfı Erdemli Temsilcisi Murat Başer, fidan dikim çalışmasının ‘Erozyonla Mücadele Haftası’na denk gelmesinin etkinliğe anlam kattığını belirtti. Başer, "Binaların, araçların çoğaldığı, yolların arttığı bir ortamda; bu kirli havanın temizlenmesi, erozyonun önlenmesi, asfaltlardan yanan caddelerin daha da serin olması adına bu fidanların dikimini yapıyoruz. Türkiye'nin çöl olmaması için de genç nesillerimize, çocuklarımıza ağaç ve toprak sevgisi vermeye çalışıyoruz. 21 Yavru TEMA sınıfımızdan biri olan Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulumuzun 1-B sınıfı, 35 öğrencisiyle bu etkinliğimize katıldı. Toprak, yaprak ve bayrak deyip, bu üçünden vazgeçmiyoruz. Bu çalışmayı gerçekleştiren belediyemize de teşekkür ediyoruz" dedi.
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da ilçenin hızla geliştiğine ve bu gelişmeyle birlikte hızlı bir yapılaşmanın olduğuna dikkat çekti. Tollu, "Her ne kadar 2 bin fidanı toprakla buluşturmak için bir araya gelmiş olsak da ilçenin tamamında on binlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz. İlçemizi yemyeşil bir ilçe yapmak için çaba sarf ediyoruz. TEMA gönüllülerimiz memleketimizin yeşil kalması için çok büyük gayret sarf etmektedir. Bu sebeple her zaman yanlarındayız. Hassasiyetlerini bildiğimiz gönüllülerle birlikte el birliği yaparak yeşille anılan ilçemizi geleceğe de yemyeşil olarak kavuşturacağız. Erdemlimizi yaşanılabilir bir kent haline getirmek üzere yaptığımız çalışmaları aralıksız sürdüreceğiz. Çocuklarımızın da bize katılarak, bu bilinçle yetişmelerini önemsiyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından ilk fidan Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulu 1-B sınıfı öğretmeni Gülay Sağlam ve öğrencileri tarafından dikildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!