Son Dakika

Erdemli Belediyesi ve Mersin Üniversitesi Proje Ekibi Parga’ da.

Mersin Üniversitesi ile Erdemli Belediyesinin birlikte yürüttüğü ve Yunanistan'ın Parga Belediyesinin ortak olduğu A.B. Sürdürülebilir Turizm Projesi kapsamında Erdemli Belediyesi ve Mersin Üniversitesinden oluşan proje ekibi çalışma ziyareti için Parga’ya gitti.

Eğitim Hit: 7419 / Yorum: 0 / 29 Kasım 2019 08:12
Erdemli Belediyesi ve Mersin Üniversitesi Proje Ekibi Parga’ da.
-A +A

Türkiye’de yürütülen AB projeleri arasında en iyi 10 proje arasına giren Mersin Üniversitesi Erdemli Belediyesi ve Yunanistan’dan Parga Belediyesi işbirliğinde yürütülen Yerel Kalite Sözleşmesi ve Sürdürülebilir Turizm, projesinin Parga’da çalışma ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarete, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Erol Yaşar, Proje ekibi ve Erdemli Belediyesi meclis üyeleri katıldı. Ziyarette Belediye Başkanı Mukerrem Tollu ve Rektör yardımcısı Prof.
 Dr. Erol Yaşar  Parga Belediye Başkanına karşılıklı hediyelerini taktim ettiler.
Ziyaret kapsamında Parga Belediyesinin ev sahipliğinde Parga Belediyesi Kültür merkezinde düzenlenen toplantıda Proje ortaklık sözleşmesi imzalandı.
Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Erdemlinin tarihi turistik ve coğrafi yönünün yani sıra ekonomik ve kültürel yapısını anlatarak Parga’lılara Erdemliyi tanıttı.
Parga Belediye Başkanı Nikolaos Zacharias’da yaptığı konuşmada Erdemli Belediyesi ve Mersin Üniversitesi temsilcilerinden oluşan proje ekibini ağırlamaktan büyük memnuniyeti dile getirdi. Parga ve Erdemli ekipleri olarak proje kapsamında çok sıcak ilişkiler içinde olduklarını ve ülkeler arasındaki zaman içerisinde değişen politikalara takılmadan iki toplum arasında turizm ağırlıklı çalışmaları güzel bir şekilde sürdürüldüğünü bildirdi. Konuşmalardan sonra Parga’da teknik gezilere katılan proje ekibi iki gün sürecek etkinliklerin ardından Selanik’te Atatürk’ün evini ziyaret edecek.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!