Son Dakika

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu'ndan, Üniversite Öğrencilerine Tiyatro Gösterisi

Erdeml Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı tiyatro oyunuyla Erdemli Meslek Yüksekokulu öğrencilerine perdelerini araladı.

Kültür & Sanat Hit: 5051 / Yorum: 0 / 13 Aralık 2017 21:35
Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu'ndan, Üniversite Öğrencilerine Tiyatro Gösterisi
-A +A

Erdemli Belediyesi tiyatro öğrencilerinin sergilediği performansı ve oyunu başarılı bulduklarını dile getiren üniversite öğrencileri, kendilerine bu imkanı tanıdıkları ve kentin sanat hayatına katkıda bulundukları için Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti.
İzleyenlerden yoğun ilgi gören tiyatro oyunundan sonra konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’yi kültür ve sanat şehrine dönüştürmek için çalıştıklarını ve bunun semeresini almaya başladıklarını söyledi. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini belirten Tollu, "Kültür merkezinin en önemli enstrümanı hiç şüphesiz Erdemli Şehir Tiyatrosu ekibidir. Bunu üniversiteli öğrencilerimize sergiledikleri oyunla bir kez daha ortaya koydular. Çok yetenekli oyuncuların oluşturduğu bir ekip olduğunu hepimiz izledik ve gördük. Profesyonel bir oyun çıkarılması bizleri çok mutlu etti. Erdemli’yi kültürel alanda geliştirebilmek için çalışmalarımız sürecek. Her alanda Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam ediyoruz” dedi. 
Tiyatro grubu oyuncuları ve oyunu izleyen öğrencilere teşekkür eden Tollu, oyunun her hafta Cuma günü saat 19.00’da sergilenmeye devam edeceğini dile getirdi.
Erdemli Belediyesi tiyatro eğitmeni Deniz Sandalcı ise çalışmalarının semeresini fazlasıyla almaya başladıklarını söyledi. Erdemli Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin beğenisine sunulan "9 Canlı" adlı tiyatro oyununda Erdemli Belediyesi tiyatro kursundan yetişen öğrencilerin oynadığının altını çizen Sandalcı, her hafta yeni bir oyunun Cuma günü saat 19.00’da Erdemli Belediyesi Kültür Merkezin’de seyirciyle buluşmaya devam edeceğini söyledi. Kendilerine verdiği destek için Başkan Tollu’ya teşekkürlerini sunan Sandalcı, "Tiyatro seyircinin sahip çıkmasıyla büyüyen ve devam eden bir sanattır. Erdemli’nin bir tiyatrosu var, bu tiyatroya sahip çıkmak da sizin göreviniz" diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!