Son Dakika

Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi'nde Sınav Heyecanı

Erdemli Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren kurs merkezi, 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerindeki üniversiteye giriş sınavları nedeniyle çalışmalarını hızlandırdı.

Eğitim Hit: 6739 / Yorum: 0 / 12 Haziran 2018 19:31
Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi'nde Sınav Heyecanı
-A +A

Erdemli Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 2017- 2018 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlayan ve LGS ile YKS-TYT kollarında ayrı olarak faaliyet gösteren kurs merkezlerinden üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, kalan kısa süre dolayısıyla 10 günlük seminer programına alındı. Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen seminerler, hem öğrencilerin sınav kaygısını yenmeye yönelik hem de çıkabilecek soruların ve konu dağılımlarının tespitine yönelik peş peşe oturumlar halinde sürdürülüyor. 5 Haziran tarihinde başlayan ve 3 günlük periyotlar halinde sürdürülen seminerlere 560 öğrencinin katıldığı tespit edildi. 
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediye bünyesinde yer alan kurs merkezlerinde verilen eğitimler çerçevesinde tüm ihtiyaçlara cevap vermeye çalıştıklarını belirterek, "Gençlerimiz geleceğimizin mimarıdır. Onların hayata hazırlanmaları konusunda gereken tüm yatırımları yapmak bizlerin görevidir. Zira memleketimiz onlara emanetimiz olacaktır. Bu sebeple eğitimden kültüre, mimariden ilme, spordan her türlü sosyal aktiviteye kadar onların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz. Bu eğitimleri gerçekleştirirken öncelikle çocuklarını koşulsuz şartsız bize güvenip emanet eden ailelerimize, daha sonrasında da eğitim kurumlarımızda her türlü fedakârlıklarla çocuklarımızın eğitimleri ile ilgilenen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!