Son Dakika

Er; "Varlığımızın Temeli Sevgi ve Hoşgörü Üzerine Kurulmuştur"

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, içinde bulunduğumuz Muharrem ayının önemine vurgu yaparak, "Bu ay, paylaşmanın, şükretmenin, bereketin, birlik ve beraberlik içerisinde olmanın adı olan 'Aşure Günü’nün yanında, zulme boyun eğmeyen, adaletten ve doğruluktan ayrılmayan Hazreti Peygamberimizin torunu Hazreti Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesi hüznünü de içerisinde barındırmaktadır" dedi.

Genel Hit: 4310 / Yorum: 0 / 8 Ekim 2017 18:54
Er; "Varlığımızın Temeli Sevgi ve Hoşgörü Üzerine Kurulmuştur"
-A +A

Asırlardır bu coğrafyada bir ve bütün olarak yaşadığımızı ifade eden Er, "Çünkü bizim varlığımızın temeli, sevgi ve hoşgörü üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla biz, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı sonsuza dek sağlam tutmak zorundayız. Sevgi ve kardeşliğin en güzel yaşandığı aylardan birisi de içerisinde bulunduğumuz Muharrem ayıdır” diye konuştu.
Kerbela’nın, İslam aleminin kalplerinden asla silinmeyen ortak acısı olduğunu dile getiren Er, şu ifadeleri kullandı; "Bu duygularla, başta Kerbela şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, rahmeti ve bereketi bol olan Muharrem ayının, ilimizde ve bütün memleketimizde birlik, beraberlik, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızın artarak çoğalmasına vesile olmasını diliyor, tutulan oruçlarının kabul olmasını ve bu kutlu zaman diliminin bütün güzelliklerini bizlere nasip etmesini Allah’tan niyaz ediyorum."
“Toplumsal Dayanışma Önemlidir”
Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi’nin Muharrem ayı nedeniyle düzenlediği‘Geleneksel Aşure Günü’ etkinliğine katıldı.
Kent protokolünün ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Mersin Cemevi bahçesinde gerçekleşen aşure programında Baro Başkanı Er, insan hayatında toplumsal dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Er, “Toplumlar ve ülkeler dayanışma sayesinde kalkınır. Dünyada birlik, beraberlik ve huzurun bozulmaması için herkesin kardeşçe ve inancını rahat yaşaması çok önemlidir. Aşure, birçok farklılıkların bir arada olmasıdır. Farklılıkların hoşgörü içinde yaşanması halinde Dünya daha da güzel olacaktır. Bu nedenle herkesin bu anlayışla hareket etmesini temenni ediyorum. Bugün burada bir arada olmamıza katkı sunan herkese teşekkür ediyor,vatandaşlarımızın Muharrem Ayı ve Aşure Günü kutluyorum” diye konuştu.
Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ve aşure ikramının yapıldığı etkinlik, okunan duaların ardından son buldu.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!