Son Dakika

Er: “Türkiye’de Örnek Bir Baro Olduk”

Mersin’de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan 10 avukat, yemin töreniyle avukatlık ruhsatnamelerini Baro Başkanı Ali Er’den aldı.

Genel Hit: 4647 / Yorum: 0 / 16 Kasım 2017 18:19
Er: “Türkiye’de Örnek Bir Baro Olduk”
-A +A

Mersin Barosu Hizmet Binası’nda düzenlenen yemin töreninde hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranacağına yemin eden 10 avukat, avukatlık ruhsatlarını alarak mesleğe resmi olarak ilk adımı attılar.
Törende konuşan Mersin Barosu Başkanı Er, Mersin Barosu’nun her geçen gün daha da büyüyen, daha da gelişen bir baro olduğunu söyledi. Er, “Hayata geçirdiğimiz projelerimizle gerek Mersin Barosu tarihinde gerekse Türkiye’de birçok ilki gerçekleştirerek, Türkiye’de örnek bir baro olduk” dedi.
Baronun çalışmaları hakkında bilgiler veren Er, “Mesleki sorunlarımızın çözümü ve avukatlık mesleğini geliştirmek için yönetim kurulu üyelerimizle birlikte elimizi taşın altına koyduk. Hiçbir ayrım yapmadan ilçelerde, uzak mesafede görevini yapan meslektaşımıza da çok yakınız. Her fırsatta ilçe temsilciliklerimizde avukatlarımızı ziyaret ederek dayanışma içerisinde oluyoruz. Birlikten, dayanışmadan güç doğar. Meslektaşlarımızla dayanışma içerisinde olursak, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur” diye konuştu.
Genç avukatlar ise mesleki ve sosyal gelişim konusunda kendilerine her türlü imkanı sağladığını belirttikleri Baro Başkanı Er’e ve yönetim kuruluna teşekkür ettiler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!