Son Dakika

Er: "Çocuklarımıza Yaşanabilir Bir Kent Bırakmalıyız"

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, balık çiftliklerinin kente zarar vereceğini savunarak, "Çocuklarımıza yaşanabilir bir kent bırakmalıyız" dedi.

Genel Hit: 4352 / Yorum: 0 / 12 Ekim 2017 01:27
Er: "Çocuklarımıza Yaşanabilir Bir Kent Bırakmalıyız"
-A +A

Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Barosu Başkanı Ali Er’i ziyaret etti. Mersin’de kurulmak istenilen balık çiftlikleri konusunun ele alındığı ziyarette konuşan Er, “Mersin, rotasını turizme çevirmiş bir kent. Balık çiftliklerinin, her geçen gün gelişmekte olan Mersin turizmini, Akdeniz’in ekosistemini ve halkımızın sağlığını olumsuz etkileyeceği konusunda tüm çevre dostlarıyla hemfikirim. Daha öncede bunula ilgili açıklama yaparak Mersin Barosu olarak tepkimizi gösterdik ve yine söylüyorum ki, kentimizde balık çiftlikleri istemiyoruz” dedi.
Mersin’in en önemli sorununun plansız yapılaşma olduğuna da değinen Er, “Plansız yapılaşma, beraberinde altyapı sorunlarını da getirmektedir. Ayrıca görüntü kirliliği de ciddi bir konu. Şehir estetiğinin bozulmasına ve kentimizin imajının zedelenmesine neden olmaktadır. Çocuklarımıza yaşanabilir bir kent bırakmak için çevresel konularda, kentin tüm dinamikleri sorumluluk bilinciyle üzerine düşen görevi yerine getirmelidir" diye konuştu.
Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ise çevre sorunları konusunda duyarlılık gösteren Baro Başkanı Ali Er’e teşekkür ederek, verdikleri mücadelede her zaman destek olacaklarını söyledi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!