Son Dakika

Er: "Adalet Hayatımızın Her Aşamasında Gerekli"

Hukuk fakültelerinden mezun olup avukatlık stajına başlayacak olan 14 stajyer, Mersin Barosu Başkanı Ali Er'i makamında ziyaret etti.

Genel Hit: 4257 / Yorum: 0 / 20 Ekim 2017 17:36
Er: "Adalet Hayatımızın Her Aşamasında Gerekli"
-A +A

Stajyer avukatlara Mersin Barosu’nun çalışmaları hakkında bilgiler veren Baro Başkanı Er, mesleki tavsiyelerde de bulundu. Avukatların mesleki sorunlarının zaman içinde çeşitlendiğini ve arttığını belirten Er, “Avukatlık, kamu hizmeti görevini yerine getiren bir kamu mesleğidir. Aynı zamanda da serbest meslektir. Günümüzde avukat sayısının artmasına karşı, sizler de mesleğinize aşık bir avukat olun ki, işinizde başarılı olun. İnsan hakları savunucusu olan avukatlar, daima adaleti, hakkı ve hukuku gözetmelidir. Adalet hayatımızın her aşamasında gereklidir. Doğruluktan, dürüstlükten ve adaletten ayrılmayın. Bu ilkeler, mesleğimizin olmazsa olmaz kuralıdır" dedi.
Başkan Er'den yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler alan stajyer avukatlar ise, “Baromuzda avukatların daha hızlı bilgi erişimine ulaşmasına ve verilen eğitimlerle mesleki alanda ilerlemesine olanak sağlayan Baro Başkanımız Ali Er’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!