Son Dakika

Elvanlı'da Hizmet Atağı Sürüyor

Erdemli Belediyesi, yasa ile kendilerine bağlanan yayla ve köylerdeki altyapı ve üstyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Siyaset Hit: 4799 / Yorum: 0 / 9 Aralık 2017 22:48
Elvanlı'da Hizmet Atağı Sürüyor
-A +A

Erdemli Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 2014 yılındaki büyükşehir yasasıyla hizmet sınırına dahil olan belde, yayla ve mahalle statüsü kazanan köy yollarının modern görünüme kavuşması için asfaltlama çalışmaları devam ediyor.
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’de olduğu gibi Elvanlı’da da kaliteli ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak amacıyla yoğun tempoda çalıştıklarını söyledi. Tollu, “Ekiplerimiz Elvanlı Mahallesi’nde sıcak asfalt çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor. Erdemli’mizin her tarafını kaliteli ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak için şehrimize yakışmayan her türlü kusuru ve eksiklikleri tespit edip, çağdaş yöntemlerle çözüyoruz ve mahallerimizde bu kapsamda asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.
Başkan Tollu, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin şehrin dört bir yanında asfalt, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdüklerini belirtirken, birçok mahallede yollara sıcak asfalt serimi yapıldığını belirtti ve bozuk olan yollarda da bakım onarım çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. 'Asfaltsız yol kalmayacak’ hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Tollu, belde ve köylerle birlikte Erdemli’nin en ücra köşesine kadar asfaltlanmayan yer kalmayacağını vurguladı. Tollu, "2014 seçimlerinde verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız" diye konuştu.
Erdemli’nin yol konusunda sıkıntılarını çözüme kavuşturmaya devam ettiklerinin altını çizen Tollu, "2014 yılında yürürlüğe giren bütünşehir yasasıyla birlikte hizmet alanlarımız kat be kat arttı. Hizmet ağımızın genişlemesine rağmen yaklaşık 4 yıldır hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan, uzak yakın demeden kararlı bir şekilde yol çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurulduğu günden bu yana yol konusunda sıkıntılarına çözüm isteyen ve önceden köy statüsünde olan Elvanlı Mahallesi'nin isteklerine ve taleplerine sessiz kalmadık. Yıllardır hayalini kurdukları yol sorunların çözüme kavuşmasının sevincini yaşıyorlar. İnşallah birlikte daha iyi ve kalıcı hizmetlere imza atacağız. Elvanlı’da her alanda çalışmalarımız devam edecek ve asfalt hizmeti sonrası eksiklerini çözmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!