Son Dakika

DSP Genel Başkanı’ndan Başkan Kocamaz’a Ziyaret

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ımakamında ziyaret etti.Gerçekleştirilen ziyarette, Mersin ve ülke gündemi hakkında sohbet edildi.

Siyaset Hit: 6340 / Yorum: 0 / 10 Nisan 2018 21:43
DSP Genel Başkanı’ndan Başkan Kocamaz’a Ziyaret
-A +A

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve beraberindeki DSP Mersin İl Başkanı Mustafa Kendirli, DSP Adana İl Başkanı Selami Gördebil ve parti meclisi üyeleri Hakan Buldu ile Emrah Küçükkaptan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaret etti.
“Bizim Gönlümüz Rahat”
Mersin’in hem kent anlamında hem de Büyükşehir Belediyesi’nin yoğunluğu anlamında çok hareketli bir şehir olduğundan söz ederek konuşmasına başlayan Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin, belediye hizmeti olarak yoğun ve kent olarak da zaten çok hareketli bir yer. Geçmişten bu yana da böyleydi, şimdi de son viraja dönüldü. Herkes arz-ı endam etmeye başladı. Belediyecilik gerçekten adamın ömründen ömür söken bir şey. Burada bir vebal de taşıyorsunuz. 2 milyona yakın insanın vebali sizin boynunuzda. Ama biz diyoruz ki terazinin kefesini doldurduysak, bizim mücadelemiz ağır basıyorsa gerisi önemli değil. Onu yaptığımız için gönlümüz rahat” dedi.
“54 Senede Mersin Merkezin Nüfusu 35-40 Katına Çıkmış”
Mersin’deki işsizlik oranının Türkiye ortalamasının iki buçuk katı olduğundan bahseden Başkan Kocamaz, “Mersin’deki işsizlik oranı Türkiye ortalamasının iki, iki buçuk katı. Bunları lafla, söylemle azaltırsak kendi kendimizi kandırmış oluruz. Mersin’in nüfusu son 40-50 yılda 30 katına çıktı. Ben 1964’lü yıllarda falan ilkokul 4. sınıftım. O zaman coğrafya kitabında bir de bizde ezber önemliydi. Bütün illerin, ilçelerin nüfuslarını o dönem ezberlemiştik. Tarsus’un nüfusu 32 bin, Mersin’in nüfusu 28 bindi. Şimdi aradan 54 sene geçmiş ve 54 senede Mersin merkezin nüfusu 1 milyonu bulmuş. 35-40 katına çıkmış” şeklinde konuştu.
“Belediyecilikte Kim Popülizm Yapıyorsa Kente İhanet Eder”
Parti üyelerinin Mersin’deki trafik problemi hakkındaki sorularını yanıtlayan Başkan Kocamaz, “Trafik sorunu bir gecede çözülecek bir şey değil. 1440 tane dolmuş dolaşıyor burada. Şimdi ben diyorum ki gelin bunu azaltalım. Yanaşmıyorlar ve biz kötü oluyoruz böyle söyleyince. Belediyecilikte kim popülizm yapıyorsa kente ihanet eder” ifadelerini kullandı.
“İslam Alemi Kendi Değerlerine Sahip Çıkabilseydi Başına Bular Gelmezdi”
İslam dünyasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Başkan Kocamaz son olarak, “Türkiye’nin üzerine. Arap ülkelerinde, İran’da, Irak’ta, Suriye’de oynanan oyunların tamamı Türkiye’nin üzerine. Çünkü zaten İslamalemi perişan. İslam alemi kendi değerlerine sahip çıkabilseydi başına bular gelmezdi. Dikkat ederseniz sanki bir domino taşı gibi, Afrika’nın en batısından domino taşına bir dokundular,hepsi yıkıldı ve Türkiye’nin sınırına geldi. Türkiye’nin burada olağan hallerden daha farklı bir tutum içine girmesi hâsıl oldu” diye belirtti.
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal da, Türkiye siyaseti, parlamentodaki partiler, Cumhurbaşkanlığı sistemi, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri, terörle mücadele, dış politika, 15 Temmuz süreci ve ülke gündemi hakkındaki görüşlerini belirtti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!