Son Dakika

DİTAV ve Toros Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü

DİTAV - Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Mersin Şubesi ile Toros Üniversitesi arasında çok yönlü işbirliği protokolü imzalandı.

Eğitim Hit: 26513 / Yorum: 0 / 11 Aralık 2018 12:45
DİTAV ve Toros Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü
-A +A

Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü’ndeki rektörlük binasında gerçekleşen törene DİTAV Mersin Şube Başkanı Ferudun Gündüz ve yönetim kurulu üyeleri ile Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek ve Toros Üniversitesi Genel Sekreteri Reşit Aşkın katıldı.
İmza töreni öncesi Vakıf çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan DİTAV Mersin Şube Başkanı Ferudun Gündüz, “DİTAV Ankara merkezli olarak 1990 yılında kuruldu. 28 yıldır Türkiye çapında aktif olarak çalışan bir vakıf. 5 ayrı şubemiz var. Mersin Valiliği verilerine göre Mersin’de 65 bin civarında Diyarbakırlı yaşıyor. Böylesine önemli bir potansiyeli barındıran Mersin şubemiz de bunlardan biri. Mersin’de bir takım hizmetler vermeyi amaçladık. Avantaj kart uygulaması başlattık. Toplumda il ve en önemli sorunun eğitim ve sağlık olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda Medical Park Mersin Hastanesi ile sağlık konusunda bir sözleşme imzaladık. Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak Vakıf bünyesinde Salı ve Perşembe akşamları İngilizce kursu başlattık. EYVAN Halk Müziği Korosu’nu kurduk. Çalışmalarımızı çok yönlü olarak sürdürüyoruz. Eğitim alanında ise kentimizin en önemli üç üniversitesinden biri konumundaki Toros Üniversitesi aklımıza gelen ilk kurumlardan bir tanesi oldu. Karşılıklı işbirliği içinde olmak için bugün bir araya geldik. Eğitime çok önem veriyoruz. Her insanın her yaşta eğitime ihtiyacı var. İş dünyasının da çocuklarımızın da ihtiyacı var. Özellikle Toros Üniversitesi’nin kurulduğu günden bu yana iş dünyasıyla işbirliği arzumuz ve irademiz var. Bunu biz ‘teoriden pratiğe geçmek’ diye düşünüyoruz. İçimizde önemli iş insanları var. Mersin’de yoksul bir kesim de var. Onlara burs desteği de hedefledik. Zaman zaman da gerçekleştirdik” dedi.
Toplumla Bütünleştik
Toros Üniversitesi olarak akademik faaliyetler dışında toplumun tüm kesimlerine ve ihtiyaç alanlarına dokunabilecek proje ve faaliyetlerle toplumla bütünleşik olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, “Biz de Toros Üniversitesi ve toplumun bir parçası olarak bu kapsamda bugüne dek meslek guruplarına eğitim programları vermek, yüksek lisans programları açmak gibi birçok kurumla işbirliği yaptık. Sağlık personelleriyle, emniyet personelleriyle ve Muhasebeciler Odası ile bu tür çalışmalar yaptık. Sağlıkçılarla, öğretmenlerle, emniyet mensuplarıyla çalışmalar yaptık. İlk kez bir vakıf ile kurumsal işbirliği yaparak bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu noktada hem istekli hem de tecrübeliyiz. Sadece akademik değil, şirketleri ve uygulamaları iyi bilen bu işlerin üstesinden gelebilecek, piyasayı bilen uzman bir kadromuz var. Güzel bir işbirliği olacağına inanıyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından hazırlanan işbirliği protokolü Gündüz ve Korkmazyürek  tarafından imzalandı.
DİTAV ile Toros Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile araştırma projesi, sempozyum, kongre veya sertifika programları, mesleki eğitim, danışmanlık ve benzeri kurslar, vakıf üyelerinin sahibi ya da yöneticisi olduğu şirketlerle intörn öğrenci konusunda işbirliği, üyelere kampüste gerçekleştirilmek üzerelisans üstü eğitimle ilgili tanıtım ve bu programlara kayıt yaptıracak öğrenci gruplarının oluşturulması konusunda işbirliği konularını içeriyor.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!