Son Dakika

Derya Grup Öğretmenleri Onurlandırdı

Derya Grup 24 Kasım dolayısı ile Mersin Kültür Merkezi’nde düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlamalarına katılarak öğretmenlere gül takdim etti. Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’ye de çiçek takdim eden Derya grup çalışanları, kutlamaların ardından kültür merkezinden ayrıldı.

Genel Hit: 4748 / Yorum: 0 / 24 Kasım 2017 21:06
Derya Grup Öğretmenleri Onurlandırdı
-A +A

Mersin Plaza haricinde Anamur ve Tarsus Plaza yönetici ve çalışanları da, öğretmen müşterilerini ve çeşitli okulları ziyaret ederek, öğretmenleri bu anlamlı günde yalnız bırakmadılar. Aynı zamanda servis ve showroom ziyareti yapan öğretmen müşterilerini de unutmayan Grup  çalışanları, akşam saatlerine kadar bu özel günü öğretmenlerimiz ile birlikte kutladılar.
Etkinlikler sonrası açıklama yapan Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış; “Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, eğitim ve öğretimin ülke kaderinde oynadığı rolü çok iyi değerlendirmiş, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak anlayış ve gücü öğretmenlerde bulmuştur. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ‘Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli, yüksek seciyeli muhafızlar ister. Öğretmenler, Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır!’ diyerek öğretmenlere verdiği önemi vurgulamıştır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi ise eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülebilmesi ile mümkündür. Bu da dünyanın en değerli varlıkları olan öğretmenlerin özverili çalışmalarıyla gerçekleşebilir. Öğrencilerine  vatan sevgisini, doğruyu ve diğer önemli değerleri öğreten öğretmenlerdir. Dolayısıyla toplumumuzdaki  her birey onların eseridir. Öğretmenlerin  öğrencilerine genel bilgi ve kültürün yanında  ahlaki değerleri de  öğretmeleri  sevgi, hoşgörüyü aşılamaları önemlerini bir kat daha arttırmaktadır. Bireylerin kişiliklerinin gelişmesinde,  sosyal  kişiler haline gelmesinde öğretmenlerimizin  emeğinin rolü çok büyüktür. Demokrasimizin gelişmesinde de öğretmenlerimizin üstlendiği görev çok önemlidir. Çünkü, ancak demokratik davranışları gelişmiş kişiler, demokratik davranışları gelişmiş bireyler yetiştirebilirler. Takvim yaprağındaki her günü bu günkü duygu ve düşüncelerle yaşamak dileğiyle öğretmenlerimize saygı, sevgi ve şükran duygularımızı sunuyoruz” dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!