Son Dakika

Cübbeli Ahmet Meclis Gündeminde

İşsizliğin sorumlusu olarak kadınları gösteren, yanmayan kefen satan, İstanbul Büyükşehir Belediyesine kayyım atanmasını isteyen, Ekrem İmamoğlu’na oy verilmesinin haram olduğu iddiasında bulunan ve damadının belediyelerden birçok ihale aldığı bilinen Cübbeli Ahmet lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü Meclis Gündeminde taşındı.

Siyaset Hit: 7409 / Yorum: 0 / 13 Eylül 2019 20:17
Cübbeli Ahmet Meclis Gündeminde
-A +A

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cübbeli Ahmet’e bağlı vakıf ve derneklere hükümete yakın birçok kaynaktan destek sağlandığının iddialarının sıkça tartışma konusu olduğunu belirtti. 
CHP’li Vekil, Cübbeli Ahmet’e yakın bazı vakıflara resmi plaka bile tahsis edildiğini belirterek “Cübbeli Ahmet’e bağlı vakıf ve derneklere arazi, bina ve maddi destek sağlandığı çok açıktır. 15 Temmuz darbe girişiminden ders almayan iktidarın halen cemaat ve tarikatlarla işbirliği içinde olması ülkemiz ve geleceğimiz açısından büyük tehlikeler yaratmaktadır” dedi.
 
Antmen’in Önergesinde Yer Alan Sorular Şunlar
 
- Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü kim ya da kimler ne karşılığında korumakta, kollamakta ve kamu kurumlarından ihale vermektedir?
 
– İsmailağa Cemaati ve cemaate bağlı kaç tane vakıf, dernek ve şirket bulunmaktadır? Bu vakıf ve derneklere son 10 yılda yapılan bağışların miktarı nedir? Kaç taşınmaz ve arazi bahsi geçen cemaate ait vakıf ve derneklere bağışlanmış ya da hibe edilmiştir?
 
– Türkiye’deki il ve ilçe belediyelerinden kaçı İsmailağa Cemaatine bağlı vakıf, dernek ve şirketlere ait araçlara plaka tahsis etmiştir? Bunlar hangileridir?
 
- Ahmet Mahmut Ünlü ve ailesi son 10 yılda kamudan kaç ihale almıştır? Bunlar nelerdir? Bahsi geçen ihaleler ne şekilde gerçekleştirilmiştir?
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!