Son Dakika

Çocuklarına ve Torunlarına Çocukluklarını Anlattılar

Özel Toros Anaokulu ve Kreşi çocukları ‘Aile Büyüğü Günü’ düzenlediler.

Eğitim Hit: 5752 / Yorum: 0 / 26 Mart 2017 22:30
Çocuklarına ve Torunlarına Çocukluklarını Anlattılar
-A +A

Okuldaki çocukları aile büyükleri düzenlenen etkinliğe büyük ilgi gösterdi. Bahçe kapısında ve içeride kolonya ve lokum ile karşılanana anne, baba, dede ve nineler sınıflarda eski oyunlar, bayram kutlamalarını, şarkıları çocukları ve torunlarıyla paylaştı. Dedeler ve nineler çocukluklarında çektirmiş oldukları siyah beyaz fotoğrafları torunlarına göstererek onlarla anılarını paylaştı. Duygusal anlarında yaşandığı etkinlik daha sonra yemekhanede hep birlikte yapılan ikindi kahvaltısıyla devam etti.
Etkinlikte velilere hitaben konuşan Özel Toros Anaokulu Müdürü Suzan Yılmaz, Özel Toros Anaokulu ve Kreşi olarak düzenlemiş oldukları ‘aile büyüğü günü’ne gösterdikleri ilgi nedeniyle öğrenci velilerine teşekkür ederek “’Sakla samanı gelir zamanı’ dediniz. Sahip olduklarımızın kıymetini gösterdiniz. ‘Ağaç yaş iken eğilir’ derken çocuk eğitiminin erken yaştan itibaren ne kadar önemli olduğunu belirttiniz. ‘Kalem kılıçtan keskin’ dediniz ve sorunlarımızı şiddetle değil eğitimle çözmemiz gerektiğini öğütlediniz. ‘Sora sora Bağdat bulunur’ derken bilgiye ulaşmak için çabamızı sağladınız. ‘Arabanın ön tekerleği nereden geçerse arka tekerleği de oradan geçer’ dediniz ve anne-baba olma sorumluluğunun önemini vurguladınız. Aslanın yattığı yerden belli olduğunu, çalışan demirin pas tutmadığını öğrettiniz. İyi ki söylediniz, yaptınız, gösterdiniz. Biz değerleri sizden öğrendik ve bizden sonraki nesillere aktarmayı görev edindik. Bu günü bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Okulumuzda keyifli zaman geçirmenizi dileriz. Tekrar ne iyi etsizin hoş geldiniz” dedi.
Anaokulunda torunu olduğu için etkinliğe davet edildiğini belirten Özel Toros Okulları Genel Müdürü Ali Özveren de etkinlikte yaptığı konuşmada “Dediler ki senin kan bağın olan torunun var. Onun için böyle bir daveti kabul etmiyorum. Ben bütün torunlarımın güzel günlerini görelim diye aranızdayım. Onları hayata hazırlama konusunda biz eğitimciler ve eğitim kurumlar olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Ama kabul ediyoruz ki koşullar çok ağır. Her gün daha da ağırlaşıyor. Bu bizim işimizi daha da zorlaştırıyor. Daha çok çaba harcamamız gerekiyor. Ben bu milletin çocuklarına karşı bağlılığını, fedakarlıklarını bilirim. O nedenle gelecekle ilgili bir endişem yok. Sadece daha çok yorulacağız. Çabalarınız ve fedakarlıklarınız için çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.
Etkinlik sonunda aile büyükleri aile büyüğü günü hatıra panosunun önünde torunları ve çocuklarıyla fotoğraf çektirmek için yarıştı. Aile büyüklerine günü çocuklarıyla paylaştıkları için “Teşekkür Belgesi “verildi.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!