Son Dakika

CHP’li Antmen “Hedefte Mustafa Kemalin Askerleriyiz Sloganı Var”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un Meclis’ten geçmesi sonrası yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Siyaset Hit: 7321 / Yorum: 0 / 5 Temmuz 2019 12:13
CHP’li Antmen “Hedefte Mustafa Kemalin Askerleriyiz Sloganı Var”
-A +A

Antmen, “Adalet Komisyonunda ve Meclis Genel Kurulunda verdiğimiz mücadeleler sonrasında birçok maddede değişiklik, düzeltmeler yapıldı. Ancak şiddet konusunun sonuçlarından çok nedenleri ile ilgilenmek gerekiyor. Ama Ülkemize bakıyoruz , hayvana şiddet , çocuğa şiddet , kadına şiddet , sporda şiddet , trafikte şiddet her yerde şiddet hakim olmaya başlıyor. Buralardaki şiddeti bitirmek için  ekonomiyi düzelteceksiniz, eğitim sistemiyle durmadan oynamayacaksınız, kindar nesiller yetiştirmeyi amaçlamayacaksınız, bütün muhalifleri FETÖ’cülükle suçlamayacaksınız, işsizliği önleyeceksiniz, vatandaş arasında ayrım yapmayacaksınız ve halkı kutuplaştırmaktan, ayrıştırmaktan vazgeçeceksiniz” ifadelerini kullandı.
 Antmen, taraftarların potansiyel suçlu, spor alanların da suç mahalli gibi görülmesinin yanlış olduğunu belirterek “Saha içerisinde ideolojik semboller, siyasi parti işareti kullanan futbolculara, taraftara küfür eden yöneticilere, silahla hastane basan, gazeteci döven sözde sporculara ses çıkarmayacaksınız ama ‘Mustafa Kemal’in askeriyiz’ ‘Türkiye laiktir laik kalacak’ ‘İmamoğlu’na mazbatayı ver’  diyen Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve diğer tüm takım taraftarlarını hedef alacaksınız. Asıl hedefte sporda şiddetin önlenmesi yoktu, hedefte demokratik hakkını kullanan taraftar ve ‘Mustafa Kemalin Askerleriyiz’ sloganı var” dedi.
Alpay Antmen’in açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde; 
Pasolig Fişleme Aracı Olarak Kullanılıyor 
Spor alanlarında ırkçılık yapanlara ceza artacak çok güzel; Irkçılığa karşı çıkan bir teklife kim hayır diyebilir ki.  Ama kaç kere Amedspor’lu futbolculara ırkçı saldırılar oldu. Peki bu ırkçı saldırıyı yapan kişiler halen sahalara giriyor mu? Evet. Pasoligler ne işe yarıyor o zaman? “İşime geleni fişleyeyime” yarıyor.  Futbolun ve tribünlerin siyasallaştığı yolunda eleştiriler var. Yargıyı siyasallaştırdınız, medyayı siyasallaştırdınız, üniversiteleri siyasallaştırdınız, iş dünyasını siyasallaştırdınız, kutsal mekanlarımız camileri dahi siyasallaştırdınız. En ufak eleştiriye dahi tahammül etmediniz, sorumluluk almadınız, halka hesap vermediniz durmadan muktedir ve hesap soran oldunuz. Sonuçta vatandaş tabi ki sözünü söyleyecek tabi ki haksızlığa dur diyecek. Bunu meydanlarda, sandıkta yaptığı gibi tribünlerde de yaptı. Siz vatandaşa nefes alacak, kendini ifade edecek alan mı bıraktınız da sporda siyaset olmaz diyorsunuz. Federasyon başkanları dahi saraydan organize ediliyor ama taraftar bir şey söyleyince “spor siyasallaştı” diyorsunuz. 
Halk İktidara Sarı Kart Gösterdi Sırada Kırmızı Kart Var 
Biz hangi takımlı olursak olalım ama söz konusu milli takım olunca tüm renkler kırmızı beyaz olur ve hepimiz “Mustafa Kemalin askeri” oluruz. O yüzden selam olsun bütün Cimbomlulara, kutluyorum bütün Çarşı grubunu;  alkışlayan elleriniz dert görmesin diyorum sarı kanaryalara. Demokrasiye, hukuka, Laikliğe, doğasına, havasına, mazbatasına sahip çıkan bütün taraftar bizim gerçek şampiyonlarımızdır. Şiddetin her türüne ve sporda şiddete sonuna kadar karşıyız ama Şiddet ve özelde sporda şiddet sadece cezaların artırılması ile önlenemez.Taraftarı rahat bırakın. Yoksa bakın  Halk 31 Mart’ta size sarı kartı gösterdi, siz böyle kutuplaştırmaya, hedef göstermeye, ötekileştirmeye , adaletsizliğe, yoksul bırakmaya, zamlara devam ederseniz ilk seçimlerde halkımız bu defa size kırmızı kartı net şekilde gösterecektir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!