Son Dakika

CHP’den Süleyman Soylu’ya ‘Ne İşe Yarıyorsunuz?’ Sorusu

İTÜ elektrik mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olan 23 yaşındaki Halit Ayar’ın, ceza evinden izinli çıkan Emra Yaşar ve arkadaşı Erhan Kurdal tarafından bıçaklanarak öldürülmesi sonrası CHP konuyu Meclis Gündemine taşıdı.

Siyaset Hit: 7450 / Yorum: 0 / 17 Eylül 2019 20:46
CHP’den Süleyman Soylu’ya ‘Ne İşe Yarıyorsunuz?’ Sorusu
-A +A

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “İstanbul’un en kalabalık yeri olan İstiklal Caddesinde güvenliği sağlayamıyorsanız ne işe yarıyorsunuz?” diye sordu. 
Halit Ayar’ı öldüren Emra Yaşar’ın suç makinesi olduğunu ifade eden Antmen “Emra Yaşar’ın, ‘hırsızlık’, ‘yaralama’, ‘uyuşturucu’ ve ‘tehdit ve gasp’ suçlarından 15, Erhan Kurdal’ın da ‘yaralama’, ‘uyuşturucu’, ‘gasp’ ve ‘polise mukavemet’ suçlarından 10 sabıka kaydının olduğu ortaya çıkmıştır. Katil Emra Yaşar’a ‘iyi halli’ olduğu için ceza evinden bir hafta izin verilmiş ve Emra Yaşar, Halit Ayar'ı bu izin sürecinde katletmiştir” dedi. 
CHP’li Vekilin önergesinde yer alan sorular şunlar; 
-İstanbul’un en kalabalık yeri olan İstiklal Caddesinde güvenliği sağlayamıyorsanız ne işe yarıyorsunuz? 
-Ellerinde kırık şişe ve hançerle gezen bu suç makineleri nasıl oluyor da turizmin ve İstanbul’un merkezi olan Beyoğlu’nda ellerini kollarını sallaya sallaya gezebilmektedirler? Emniyet birimlerinin konuyla ilgili ihmalleri nelerdir? Bu ihmalleri önlemek ve ihmallerin sorumlularının ortaya çıkartılması için ne yapılacaktır? 
-Hırsızlık, yaralama, uyuşturucu, tehdit, gasp, polise mukavemet gibi suçları olan ve suç makinesine dönüşmüş bu kişiler ceza evinden kimlerin “iyi hal” izni ile çıkmıştır? 
-Son beş yılda ceza evinden “iyi hal” izni ile çıkarak suç işleyen kaç kişi bulunmaktadır? Bu suçlar nelerdir? Bu suçlar hangi şehirlerde hangi tarihlerde işlenmiştir?
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!