Son Dakika

Cenaze Hizmetleri Personeline Eğitim

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin psikologları tarafından, cenaze hizmetlerinde çalışan personellere iletişim, öfke kontrolü ve tükenmişlik sendromu konularında eğitimler verilmeye başlandı.

Eğitim Hit: 3763 / Yorum: 0 / 26 Eylül 2017 23:09
Cenaze Hizmetleri Personeline Eğitim
-A +A

Kalite Yönetim Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından, EFQM mükemmellik modeli çalışmaları kapsamında, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Birim Süreç İyileştirme Projesi’nde yapılan çalışmalar ve analizler sonucunda, 80 personele eğitim verilmiş olacak. Üç hafta boyunca, haftada iki kere verilecek olan eğitimler, Engelliler Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda eğitmen uzman klinik psikolog Gizem Göçtü, Gizem Kıtlıkoğlu ve psikolog Başak Gökdal Bayraktar tarafından acınız acımızdır taziye ekiplerine, şoförlere ve diğer cenaze hizmetleri çalışanlarına veriliyor. Proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi psikologları tarafından verilmeye başlanan eğitimler, vatandaşlarla doğrudan irtibatta olan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Cenaze Hizmetleri ve Mezarlıklar Şube Müdürlüğü cenaze hizmetleri çalışanlarına veriliyor. Cenaze hizmetlerinde çalışan personellere, genelde ölümle uğraştıkları, öfkeli ve acılı kişilerle iletişim kurdukları için, cenaze sahipleriyle nasıl iletişime geçebilecekleri, nasıl motive olabilecekleri ve iletişimlerini nasıl daha etkili kurabilecekleri anlatılıyor. Verilen eğitimlerde, cenaze işlerinden dolayı yıpranan çalışanların motive edilmeleri ve etkili iletişim konusunda bilgilendirilmeleri amaçlanıyor.
Eğitimler sırasında personellerin birbirleriyle tanışmasının ardından eğitmenler ile birlikte sorunları belirleniyor ve çalışırken ne tür sıkıntılar yaşadıklarıyla ilgili tespit yapılıyor. Personellere iletişim ve insan ilişkileri konuları anlatılırken, sorunların tespit edilmesinin ardından konularla ilgili ne tür iyileştirmeler yapılabileceği de anlatılıyor.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!