Son Dakika

Can, Müteahhitlerle Toplantı Yaptı

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, ilçede faaliyet gösteren müteahhitlerle bir araya geldi.

Siyaset Hit: 4601 / Yorum: 0 / 9 Kasım 2017 20:02
Can, Müteahhitlerle Toplantı Yaptı
-A +A

Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda, Tarsus’a yapılacak olan otel projesi ve kentsel dönüşüm konuları gündeme alındı.
23 katlı karma otel projesini anlatan Belediye Başkanı Şevket Can, otelin projesinin hazır olduğunu, ihale aşamasına geldiğini söyledi. Başkan Can, “Kültür Merkezinin yan tarafındaki 10.800 metrekare alana otel projemizi nihayetlendirmek üzereyiz. Proje taslağımız hazır. Tek başına otel olarak ihaleye çıksak tabi ki zor. Burayla ilgili olarak Hilton’da dahil olmak üzere birçok marka ve kurumlarla görüştük. Tarsus şartları düşünüldüğünde o alana tek otel olarak yatırımcı bulmamız çok zordu. Bizde karma bir proje hazırladık. Sonuç olarak bu projeye karar kıldık. Teknik şartnamesi hazırlanıyor. En geç önümüzdeki yılın başında ihalesini yapmak istiyoruz. Projemizdeki otelimiz 102 odalıdır. Odalar 27 metrekare. Üst kısımlar konut. Ayrıca ofis alanları olacak 3 katlı. Yine ofislerin üzerinde de konutlar olacak. 4 yıldızlı olma şartı da koyuyoruz. İyi bir yatırımcı bulup kazmayı 2018 yılı içerisinde atmayı ve 3 yıl içerisinde de bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Kentsel dönüşümle ilgili olarak Başkan Can, “Yenimahalle, Gaziler, Bağlar, Kırklarsırtı, Duatepe, İsmetpaşa, 82 Evlerin ikinci kısmı, Beydeğirmeni, Fahrettinpaşa, Tozkoparan gibi yerlerde kentsel dönüşümü işaretledik. İmardan geçti. Buralarda sözleşme imzaladıklarını duyuyorum. Yeni mahallede DOP oranıyla ilgili sıkıntıları biz aşmıştık. Daha sonra Yeni Mahalledeki DOP oranlarıyla ilgili çalışma yapan arkadaşlar bize müracaat etsin demiştik. DOP oranlarını tutturamayan arkadaşlar İmar müdürümüzle görüşerek çözüm bulabilirler. Ama herkesten aynı oranlar istenir. Bunu da bilmenizi istiyorum. Biz olayı nasıl çözebiliriz. Mahalle bazında sorunları nasıl aşabiliriz ona bakıyoruz. Müteahhittin kim olduğu önemli değildir. Kimsenin imzaladığı sözleşme bizi bağlamaz. Bizi ne zaman bağlar? Projeyle gelir. Projeyi verir. Sözleşmelerini noter huzurunda gösterir. Bizi o zaman bağlar. Şu anda sözleşme imzalayan müteahhitlerimiz var. Neye göre ve nasıl imzaladıkları beni ilgilendirmiyor. Ama beni bağlamadığını hepinizin huzurunda söylüyorum. Biz vatandaştan yana tavrımızı kullanıyoruz. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmasın. Müteahhitlerimiz hak ettiklerini alsın. Bizim başka bir isteğimiz talebimiz yoktur” şeklide konuştu.
Tarsus’un belirli mahallelerinde yapılacak kentsel dönüşümle ilgili müteahhitlerin biraraya gelip, ortak hareket etmelerini söyleyen Belediye Başkanı Can, eğer istek olmazsa belediye İmar Limited Şirketi olarak kendilerinin işi yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Başkan Can’ın belediye olarak isteklerini dile getirdiği konuşmasının ardından soru ve cevaplarla toplantı sona erdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!