Son Dakika

Büyükşehir Mersinlinin Kalbini Dinleyecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Gezici Kalp Sağlığı Tarama Aracı’ sağlık dağıtmak için yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Sağlık Hit: 6095 / Yorum: 0 / 12 Mart 2018 00:22
Büyükşehir Mersinlinin Kalbini Dinleyecek
-A +A

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gezici Göz ve Diş Sağlığı Tarama Araçlarından sonra Gezici Kalp Sağlığı Tarama Aracı’nı da hizmete sokmaya hazırlanıyor.
Nisan Ayında Hizmette…
Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Rotary Kulübü Derneği ile 05 Mart 2018 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, Gezici Kalp Sağlığı Tarama Aracı Nisan ayı içerisinde Mersinlinin hizmetine sunulacak.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın makamında, Mersin Rotary Kulübü Derneği Başkanı Serdar Vetem ile gönüllü uzman kardiyologların Başkan Kocamaz’ı ziyareti sonrasında Gezici Kalp Sağlığı Tarama Hizmeti ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.
Mersin sınırları içerisinde yaşayan tüm vatandaşlara verilecek olan ücretsiz kalp sağlığı taraması hizmeti ile özellikle kırsalda yaşayan ve hastaneye gitmekte ulaşım zorluğu yaşayan vatandaşlara ulaşmak hedefleniyor.
Kalp Sağlığı Tarama Aracı ile sağlık hizmetlerinden yeterli ölçüde yararlanamayan, sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğin zor olduğu kırsal bölgelerde yaşayan başta dezavantajlı gruplar olmak üzere yaşlı, yatalak, engelli, sağlık güvencesi olsun veya olmasın tüm vatandaşlar program dâhilinde muayene edilecek. Böylece Büyükşehir Belediyesi, her cumartesi ücretsiz olarak kalp sağlığı taraması hizmetinin verilmesini sağlayarak, vatandaşların yaşam kalitesini artırmayı planlıyor
Gezici Kalp Sağlığı Tarama Hizmeti ile halka koruyucu tedavi yöntemleri anlatılırken, vatandaşlar kalp sağlığı konusunda da bilgilendirilecek.
Mersin’in tüm ilçelerini gezecek olan Gezici Kalp Sağlığı Tarama Aracı, tüm dünyada ölüm sebepleri arasında yer alan kalp hastalıklarının erken tanısını hedefliyor.
Gezici Kalp Hastalığı Tarama Aracı ile, aterosklerotik kalp hastalıkları, koroner arter hastalıkları, hipertansiyon, konjenital kalp hastalıkları ve kalp kapak hastalıkları tedavi edilecek. Ritim bozuklukları gibi çağımızın ölüm nedenleri arasında birinci sırada yer alan kalp hastalıklarının erken tanısı ve tedavisi konularında da halka bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacak.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!