Son Dakika

Büyükşehir Belediyesi’nin Ücretsiz Tiyatro Kursları Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 3 yıldır yürüttüğü, eğitmenliğini ve koordinatörlüğünü Şehir Tiyatrosu sanatçılarının üstlendiği ücretsiz tiyatro ve yaratıcı drama kursları devam ediyor.

Kültür & Sanat Hit: 5250 / Yorum: 0 / 15 Aralık 2017 18:13
Büyükşehir Belediyesi’nin Ücretsiz Tiyatro Kursları Devam Ediyor
-A +A

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, tiyatroya gönül veren her yaş grubundan vatandaşların katılabildiği kurslar, haftada üç kez gerçekleştiriliyor. Eğitim dönemi sonunda tiyatro gösterisi sunacak olan kursiyerler, nefes, diksiyon, sahne, hareket gibi uygulamalı eğitimin yanı sıra tiyatro tarihi, metin inceleme ve karakter çözümleme gibi kuramsal eğitimler de alıyor.
Şehir Tiyatrolarının deneyimli sanatçıları Ekrem Şenel, Gülhatun Kutlay, Güvenç Gümüş ve Ümit Adıgüzel, tiyatro kursiyerlerine disiplinli, özverili ve keyifli bir eğitim süreci içerisinde, vücudunu kullanabilmeyi, etkili ve güzel konuşabilmeyi, oyunculuk potansiyelini geliştirmeyi, kendini ve yeteneğini fark etmeyi, sanatsal yanını ortaya çıkarmayı, yaratıcılığını ve hayal gücünü çalıştırmayı, hayata daha derin ve daha hassas bakabilmeyi öğretiyor.
Haziran ayına kadar devam edecek olan kursta, dört grup tiyatro eğitimi alırken, iki grup yaratıcı drama eğitimi alıyor. Kongre ve Sergi Sarayı’nda yaklaşık 100 kursiyer tiyatro eğitimi alırken, 9-17 yaş arasında olan 85 yaratıcı drama kursiyeri ise Sanat Sokağı’nda yer alan Nevit Kodallı Salonu’nda eğitim alıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!