Son Dakika

Büyükşehir Belediyesi Kentteki Taksi Duraklarını Yeniledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentteki taksi duraklarını yenileyerek, taksicilere hediye etti.

Siyaset Hit: 4776 / Yorum: 0 / 30 Aralık 2017 11:24
Büyükşehir Belediyesi Kentteki Taksi Duraklarını Yeniledi
-A +A

Mersin’e ve taksici esnafına kazandırılan yeni taksi durakları için Toroslar ilçesi Alsancak Mahallesi’ne yerleştirilen Bilir Taksi Durağında temsili açılış töreni gerçekleştirildi. Törene, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı ile muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada konuşan Kocamaz, taksici esnafının Mersin'i temsil etmesinin önemine vurgu yaparak, “Bugün burada sizlerle toplamda 77 olan ancak henüz 57’sinin teslim edildiği taksi duraklarıyla alakalı bir araya geldik. Sizler aslında bu kentin bir taraftan hafızasısınız, bir taraftan siyasi nabzını tutan insanlarsınız. Bir diğer taraftan da Mersin’e ilk gelen insanlara rehberlik ve önderlik yapan insanlarsınız. Dolayısıyla Mersin’le ilgili ilk intiba sizlerden alınıyor. Sizlerin Mersin’i temsil etmesi çok önemli" dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak, taksici esnafını ve dolmuş şoförlerini zaman zaman eğitime tabi tuttuklarını belirten Kocamaz, "Biz yıllar önce Tarsus’ta bütün dolmuş şoförlerini ve taksici esnafını eğitimden geçirmiştik. Başta Belediye çalışanlarını eğitimden geçirdik. Onlardan daha önce bizzat kendim giderek Ankara’da bu sosyal ilişkilerle ilgili eğitimleri gördüm ve daha sonra da şehirdeki tüm esnaflarımızı Tarsus’u temsil kabiliyetini geliştirmek adına eğitimden geçirmiştik. Zaman zaman burada da yapıyoruz. Belediye de çalışanlarımızın tamamı yıl boyu eğitimde geçiyor. Çünkü bizim günü kurtarma diye bir endişemiz yok. Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kurumsallaşmış bir belediye haline getirmek istiyoruz. Yani günü kurtarmak istemiyoruz. Belediye öyle kurumsal bir hale gelsin ki belediye başkanı kim olursa olsun, hangi siyasi parti yönetime gelirse gelsin. Ama bu kurumsal yapı bozulmasın, kişiye özel olmasın kalıcı olsun" şeklinde konuştu.
Taksicilerden, vatandaşlar ile diyaloglarını güzel tutmalarını rica eden Kocamaz, “Bizim sizden talebimiz vatandaşla diyaloglarınızı medeni ölçüler içerisinde geliştirmeniz. Gerek belediye olarak, gerek şoförler cemiyeti gerekse de taksici ve dolmuşçu esnaflar olarak bize şikayet gelmesin. Sonuçta müşteri velinimetimiz. Evinize ekmek götürecekseniz müşteri sayesinde götüreceksiniz" ifadelerini kullandı.
Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı ise yıllardır taksici esnafının sıkıntılarına kulak verilmediğini belirterek, “Bu insanlarımızın bugüne kadar bir yuvaları, bir evleri yoktu. Bizim siz gelinceye kadar ne yapacağımızı belirleyen bir ana sözleşmemiz, yani bir kanunumuz yoktu. Biz şoför esnafı bize yapılan iyilikleri, hizmetleri unutmayacak kadar onurlu bir yapıya sahibiz. Allah sizlerden razı olsun. Bizim taksicilerimiz eskiden beri kıyıda köşede itildi, kakıldı. Her gelen buradan kalkacaksınız diyerek bugünlere geldik. Siz bize değer ve güç verdiniz. Bizi bir yuvaya kavuşturdunuz. Bizim taksici esnafımız kendine hizmet edenleri unutmayacak kadar asillerdir. Bu yazıhanelerle birlikte bizler öz kimliğimize kavuştuk" dedi.
Konuşmaların ardından yeni yapılan taksi duraklarının temsili açılışı yapıldı.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!