Büyükelçi Al-Alawi: “Mersin’in Ticari Tecrübelerinden İstifade Etmek İstiyoruz”

Irak’ın Ankara Büyükelçisi Hisham Ali Akbar Al-Alawi, Irak’ın, Mersin ve çevre iller ile olan ticaret hacmini daha da geliştirmek istediğini belirterek, “Mersin’in ticaret alanındaki tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz” dedi.

Genel Hit: 4735 / Yorum: 0 / 18 Aralık 2017 22:26
Büyükelçi Al-Alawi: “Mersin’in Ticari Tecrübelerinden İstifade Etmek İstiyoruz”
-A +A

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Mersin’e gelen Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr. Hisham Ali Akbar Al-Alawi, beraberindeki heyet ile birlikte Vali Ali İhsan Su’yu ziyaret etti. Sahil Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, Büyükelçi Al-Alawi’yi Mersin’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Su, Irak ile Türkiye arasındaki dostluk temelinde ilerleyen ekonomik ilişkinin, her düzeyde gerçekleşen bu tür ziyaret ve işbirlikleri ile daha da pekiştirildiğini ifade etti.
Mersin’in sahip olduğu tüm doğal, tarihi ve turistik güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken bir il olduğunu vurgulayan Su, Mersin’in ayrıca konteyner olarak ülkenin 2’nci büyük limanına ve ilk serbest bölgesine sahip olduğunu söyledi. Su, Mersin’in turizm, tarih, sanayi, ticaret ve lojistik alanlarında olduğu gibi tarımsal üretim ve ihracatta da çok büyük potansiyele sahip bir kent olduğunun altını çizdi.
Büyükelçi Al-Alawi ise Mersin’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Irak’ın, Mersin ve çevre iller ile olan ticaret hacmini daha da geliştirmek istediğini kaydeden Büyükelçi, “Mersin’in ticaret alanındaki tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Mersin’de çeşitli görüşmeler gerçekleştireceğiz. Yapacağımız görüşmelerin her iki ülke arasında var olan dostluk ve işbirliğine katkı sağlamasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!