Son Dakika

Bisiklet Çalıştayı, 25 Kasım’da Yapılacak

Büyükşehir Belediyesi, Mersinliler’in daha rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda bisiklet kullanımının önünü açmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği işbirliği ile Mersin’de 25 Kasım’da ilk kez “Bisiklet Çalıştayı” düzenlenecek.

Genel Hit: 7359 / Yorum: 0 / 25 Kasım 2019 00:25
Bisiklet Çalıştayı, 25 Kasım’da Yapılacak
-A +A

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Mersinliler’in daha rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda bisiklet kullanımının önünü açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. 40 kilometre uzunluğunda bir parkur çalışmamız var. Çok kısa sürede de hayata geçireceğiz” demişti.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersinliler’in daha rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda bisiklet kullanımının önünü açmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.
Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği işbirliği ile Mersin’de bir ilk olan “Bisiklet Çalıştayı” düzenlenecek.
“Kent İçi Bisiklet Ulaşımı”, “Bisiklet Kullanım Güvenliği”, “Bisiklet Kullanımının Yaygınlaştırılması”, “Bisiklet Organizasyonları” gibi konu başlıklarının görüşüleceği çalıştay, 25 Kasım Pazartesi günü, 13.30-17.30 saatleri arasında, Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.
Konunun tüm tarafları bir araya gelecek
Çalıştay kapsamında alanında faal kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile konunun uzmanları bir araya gelecek.
Mersinliler’in daha rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda bisiklet kullanımının önünü açmak için çalışmalar gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı çalıştay, bisiklet severleri mutlu edecek.
Araçlar, otobüsler, toplu taşıma araçları ve onların çıkardığı egzoz gazlarının atmosfere verdiği zararları da bisiklet sayesinde ortadan kaldırmak isteyen Büyükşehir, yapacağı çalıştay ile bu alana da katkı sunmayı hedefliyor.
“Mersin’de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalışıyoruz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği ortaklığında bu yıl 6. kez düzenlenen Caretta Bisiklet Festivali’ne katılarak, Mersin sokaklarında pedal çevirmişti.
Bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Seçer, 40 kilometrelik parkurun müjdesini vermişti. Seçer, “Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mersinliler’in daha rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda bisiklet kullanımının önünü açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. 40 km uzunluğunda bir parkur çalışmamız var. Tren garından başlayıp, sahil boyunca Mezitli’ye kadar bir güzergahımız var.  Bunun dışında kuzey aksında güzergahlarımız var. Son derece iyi hazırlanmış, üzerinde iyi çalışılmış, hayata geçirdiğimiz zaman siz değerli bisiklet kullanıcılarını da memnun edecek bir proje olacak. Çok kısa sürede de hayata geçireceğiz” demişti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!