Son Dakika

Beraber Yürüyelim Etkinliği Mersin'de Gerçekleştirildi

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Sağlık için "Beraber Yürüyelim" sloganı ile 3’ten 93’e her yaştan vatandaşın katılımıyla farkındalık yürüyüşü Mersin'de yapıldı.

Spor Hit: 7808 / Yorum: 0 / 22 Eylül 2019 19:45
Beraber Yürüyelim Etkinliği Mersin'de Gerçekleştirildi
-A +A

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Sağlık için "Beraber Yürüyelim" sloganı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu himayeleri ve Mersin Valiliği Gençlik ve Spor il Müdürlüğü koordinesinde 3’ten 93’e her yaştan vatandaşla, 81 ilde eş zamanlı yürüyüş gerçekleştirdi. 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen yürüyüşe Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Gençlik İl Müdürü Oğuz Kaymaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Osman Yıldızbakan, Önder Öztürk, Mehmet Özdemir, Ülker Aksoy Şimşek, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.
2002 yılında ilan edilen ve o yıldan itibaren her yıl Avrupa’nın tüm ülkelerinde düzenli olarak kutlanılan ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlandı. Temel amacı çarpıcı bir dizi fiziksel aktivite ile hareketlilik ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal farkındalık gelişimine hizmet etmek olan bu hafta vesilesiyle tüm Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde Türkiye’nin 81 ilinde, yürüyüş, bisiklet sürme ve çeşitli spor aktiviteleri ile gerçekleştirilen yürüyüş eski Tevfik Sırrı Gür Stadı önü, Silifke caddesi güzergahında devam ederek Cumhuriyet Meydanında yapılan konuşmalar ve capoeira gösterisi ile son buldu.
Cumhuriyet Meydanında yapılan programda bir konuşma yapan Mersin Valisi Ali İhsan Su "Bu güzel mersin gününde sizlerle birlikte İlimizde sporla ilgili farkındalığı arttırmak için Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ile beraber düzenlediğimiz sağlık için "Beraber Yürüyelim" etkinliğinde sizlerle beraber spora ve sağlığa yönelik önemli bir farkındalığı gerçekleştirdik. Hem kendimizin sağlığı hem gelecek nesillerimizin sağlığı mutlaka bir spor yapma yolundan geçmektedir. Hareketsizlik en kötü şeydir. Hastalıkların ana omurgasını hareketsizlik oluşturmaktadır. O yüzden hep birlikte spora devam edeceğiz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonuna, Gençlik ve spor il müdürlüğümüze ve yürüyüşümüze katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlıklı bir yaşam için spor yapmayı hayatınızdan çıkarmayın" dedi.
Bu yıl “Beraber Yürüyelim” sloganının benimsendiği Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, şehirlerde motorize trafiğin kısıtlanması, çevreci ulaşım alternatiflerinin geliştirilmesi, toplumsal yaşam alanlarının daha sağlıklı ve hareketli hale getirilerek düzenlenmesi ve sağlıklı ve aktif yaşama/yaşlanma politikalarının desteklenmesi amacı ile bir dizi sportif etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!