Son Dakika

Başkanı Onur Kılıçer: “İhracatımızdaki Artış Devam Ediyor”

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Genel Sekreterliği’ne bağlı Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB)Nisan ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla %34 oranında artış ile 66 milyon 377 bin dolar ihracat gerçekleştirdi.

Ekonomi Hit: 7915 / Yorum: 0 / 8 Mayıs 2019 20:57
Başkanı Onur Kılıçer: “İhracatımızdaki Artış Devam Ediyor”
-A +A

Sektörün Nisan ayında da en önemli pazarı Irak olurken, Irak pazarını, Suudi Arabistan ve İsrail takip etti. Çin Halk Cumhuriyeti pazarına yapılan ihracatta ise Nisan ayında yüzde 895 oranında bir artış oldu.
Mobilya İhracatı Hız Kesmeden Devam Ediyor
4 aylık Ocak-Nisan döneminde yüzde 57 ihracat payına sahip Mobilyalar ürün grubunda 140 milyon dolarlık ihracat gerçekleşti.Ürün grupları arasında en çok artış ise yüzde 73 oranıyla Keresteler- Sandık – Kafes-Palet ürün grubunda görüldü ve yaklaşık 26 milyon ihracat yapıldı.
“AKAMİB İhracatımızdaki Artış Devam Ediyor”
Ocak ayında 54 milyon, Şubat ayında 60 milyon, Mart ayında 63 milyon ve Nisan ayında 66 milyon dolar ihracat ile 2019 yılının ilk 4 aylık döneminde düzenli bir artış yakaladıklarını söyleyen AKAMİB Başkanı Onur Kılıçer,“Geçtiğimiz aylarda Amerika ve İtalya pazarlarına gerçekleştirilen sektörel ticaret heyetlerinin başarıyla ve verimle geçtiğini, katılım sağlayan üyelerin de çalışmalara yönelik memnuniyetlerini dile getirdiklerini” söyledi. Kılıçer, 2019 yılı 2. Dönemi için de çalışmaların devam ettiğini, Hindistan ve Amerika pazarlarına yönelik çalışmaların yapıldığını paylaştı.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!