Son Dakika

Başkan Tuna: "Mersin 3 Ocak'ı Unutmayacak, Unutturmayacak"

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 96’ıncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edeceği “Zafer Yürüyüşüne” tüm Mersin halkını davet etti. Başkan Tuna, "Mersin 3 Ocak'ı unutmayacak, unutturmayacak" dedi.

Siyaset Hit: 4782 / Yorum: 0 / 18 Aralık 2017 23:00
Başkan Tuna: "Mersin 3 Ocak'ı Unutmayacak, Unutturmayacak"
-A +A

 “Fedakarlık Sırası Bizde, Sadece 1 Gün” sloganıyla bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan Zafer Yürüyüşü, cirit gösterisi, kurumlararası futbol turnuvası ve Mersin’in kurtuluşu konulu öykü yarışması ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek ve davet etmek amacıyla yapılan istişare toplantılarına başlandı. Başkanı Hami Tuna, 3 Ocak etkinlikleri öncesinde düzenledikleri istişare toplantılarının ilkini sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, oda, dernek, kooperatif başkan ve yöneticileri, iş adamları ve banka müdürleri ile bir araya gelerek gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Tuna, özellikle yeni yetişen nesillere tarih şuurunu unutturmamak amacıyla Kurtuluş Günü programını çok önemsediklerini ifade etti. Tuna, "Millet olmanın en güzel yanı bayramını birlikte paylaşmaktır. Milletin katkı sunduğu her proje doğrudur. Öncülüğünü yaptığımız bu güzel projeyi sahiplenen siz değerli halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Toroslarımız var olduğu sürece Mersinimizin Kurtuluş gününü özel kılmak için bu projemiz her daim devam edecek. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve siz değerli halkımızın sayesinde” dedi.
14 yıl önce bu yürüyüşlere başladıklarını kaydeden Tuna, "Biz sadece halkımızı davet ettik ve işin organizasyonunu yaptık. Bu anlamda düzenlediğimiz yürüyüşümüzü insanlarımız sahiplendi. Uzaktan yakından, binlerce Mersinli Atalarına yakışır bir şekilde bu bayrama sahip çıktı. Zafer yürüyüşümüz ve bu yürüyüşte verilen birlik ve beraberliğin en güzel fotoğraf karesi sadece Mersin’de değil, Türkiye genelinde de dikkat çekti. Bu vatan coğrafyasında ortak paydamız dediğimiz dinimize, bayrağımıza, milli kültürümüze, tarih şuurumuza, manevi değerlerimize ve her karışı şehit kanı olan vatan toprağımıza sahip çıkmazsak millet olma özelliğimiz kaybederiz. Emparyalist güçlerin istediği maddenin, materyalin peşinde koşan bir kalabalık oluruz. İşte bütün bunlara inat göreve geldiğimiz günden bugüne kadar önemli gün ve haftalar ile özellikle Mersinimizin kurtuluş gününde çeşitli etkinlik ve programlar düzenleyerek, gelecek nesillerimizin belleklerine kazımaya çalışıyoruz. İşte bugün hür ve bağımsız bir şekilde yaşıyorsak bu yaşamın bir bedeli var. Bu yıl da ‘Fedakarlık Sırası Bizde. Sadece 1 Gün’ zafer yürüyüşü için 3 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 08.00’de Toroslar Kuvva-i Milliye Anıtı önünde buluşalım" diye konuştu. 
Tuna, kutlamalar çerçevesinde, 3 Ocak Çarşamba günü saat 10.00’da Akbelen Mahallesi Koray Aydın Stadı’nda, 3 Ocak Kurumlararası Futbol Turnuvasının 3’üncülük maçı ile saat 12.00’de final müsabakasına ve yine aynı gün saat 15.00’de Arpaçsakarlar Mahallesi’nde yeni oluşturdukları futbol sahasında gerçekleştirecekleri cirit gösterisine de tüm Mersin halkını beklediklerini sözlerine ekledi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!