Son Dakika

Başkan Tarhan Mezitli Kent Konseyi’ni Ziyaret Etti

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Haftası nedeniyle, Kent Konseyini ziyaret ederek Çocuk Meclisinki çocuklarla buluştu.

Genel Hit: 4789 / Yorum: 0 / 26 Kasım 2017 20:10
Başkan Tarhan Mezitli Kent Konseyi’ni Ziyaret Etti
-A +A

Toplantıya Çocuk Meclisinin yanısıra Kent Konseyi Gençlik ve Emekli Meclisi Başkan ve üyeleri de katıldı.
Toplantı Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul’un açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanlarının kendilerini tanıtmaları ve yapmayı hedefledikleri çalışmaları anlatmalarıyla devam etti. Emekli Meclisi ve Pompei Tiyatrosu üyesi Ali Diyaroğlu, Nazım Hikmet’in bir çok şiirini okuyarak toplantıya renk kattı.
Mezitli Belediyesi ve Mezitli Kent Konseyi’nin çalışma gruplarından, etkinliklerinden söz eden Sibel Gelbul, katılımcıları bu gruplarda ve hobi çalışmalarında daha çok görmek istediklerini belirtti. 
Belediye çalışmalarını anlatan Başkan Neşet Tarhan,  gerek Kent Konseyi çatısı altında, gerek Belediye’nin açtığı Gönüllü Evlerindeki çalışmalardan memnun olduğunu ancak bunları daha çok yaymak ve etkinleştirmek istediklerini söyledi. 
Çocuk Meclisi üyesi olan çocukların, Çocuk Meclisine nasıl girdiklerini anlatmaları çok ilgiyle ve takdirle karşılandı. Başkan Tarhan, çocuklarla birebir sohbet ederek tüm çocuklara Atatürk’ün ‘Nutuk’ kitabını hediye etti. Çocuk Meclisi Başkanı N. Ekin Kavunoğlu da, proje ve isteklerini anlatmasının ardından, Belediye Başkanına Meclisleri adına bir hediye takdim etti. 
Gençlik Meclisi Başkanı Yüksel Yavuz, Meclisleri adına Başkan Tarhan’a Atatürk portreli duvar saati hediye ederken, geleceğimizin “çocuklar” olduğunu olgunlaşmak üzere olan projelerinin özellikle çocuklar üzerine olduğunu ifade edip destekleri için Başkan Neşet Tarhan’a ve Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul’a teşekkür etti. 
Emekli Meclisi Başkanı Mehmet Gül, her daim Mezitli Belediye Başkanı Tarhan’ın desteğini gördüklerini ve konseyde kültür ve sanat konularına fazlaca değineceklerini belirtti.
Başkan Tarhan, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle kadın katılımcılara çiçek verdi.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!