Son Dakika

Başkan Tarhan’dan Yeni İmar Planı Turları

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, belediye bürokratlarıyla birlikte kent dinamikleri ve yatırımcılarla gerçekleştirdiği buluşmalarda yeni uygulama İmar Planını anlatıyor. Projenin ayrıntıları ve süreci hakkında bilgiler verilen buluşmalarda kent dinamiklerinin görüş ve önerileri de doğrudan alınmış oluyor.

Siyaset Hit: 7378 / Yorum: 0 / 20 Haziran 2020 21:09
Başkan Tarhan’dan Yeni İmar Planı Turları
-A +A

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çeşitli ziyaretler yaparak, son dönemde tamamlanan uygulama imar planı süreçlerine ilişkin değerlendirmeler ve bilgilendirmelerde bulunuyor. Daha önce belediye meclis üyelerine ve mahalle muhtarlarına anlatılan yeni imar planıyla ilgili yapılan düzenlemeler, ilgili kurum ve yatırımcılara anlatılarak doğru bilgilendirme yapılması sağlanıyor. Başkan Tarhan’ın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Yaser Gündüz, Plan ve Proje Müdürü Anıl Orhan, İmar ve Şehircilik Müdürü Arzu Bitigen Saylam ve Yapı Kontrol Müdürü Mehmet Kıratlı’nın da katıldığı ziyaretlerde, plan kararları ve koşulları hakkında bilgiler aktarılırken, düzenlemelerle ilgili sorulara ilk ağızdan yanıt veriliyor.
Bundan sonra sürdürülecek meclisin gündemine getirilecek imar planı çalışmaları hakkında da bilgiler aktarılıyor. Mezitli sınırları içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Mersin Büyükşehir Belediyesi nezdinde sürdürülen diğer mekânsal planlama çalışmaları hakkında da değerlendirmeler bilgilendirmeler yapılıyor. İlçemizde faaliyette bulunan birçok yapı müteahhidi, yapı denetim firması yetkilileri ve ilgililerin katıldığı toplantıda planlama süreçlerinin yanı sıra küçük sanayi sitesi ihtiyacı, Mezitli kent meydanı özel proje çalışmaları, yapı ruhsat ve genel iskan konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuluyor.
Mezitli için en doğru planın yapılmasının yanı sıra hazırlanan Uygulama İmar Planının ilk ağızdan en doğru şekilde anlatılmasını için kentin tüm dinamiklerine anlatabilmek adına görüşmeler yaptıkları bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli de daha kaliteli, daha yaşanılabilir, altyapı sorunları giderilmiş kentsel mekanlar yaratmak üzere hazırladığımız Uygulama İmar Planını ilgili kesimlere doğrudan anlatmak istiyoruz. İlgili tüm kesimler, üzerime düşen görev ve sorumlulukların kurallar çerçevesinde yerine getirilmesinin için de önemli olan bu buluşmalarımız son derece ufuk açıcı fikirlerin de ortaya çıkmasına yol açıyor. Özellikle kentimizin acil çözülmesi gereken sorunlarıyla ilgili yapılacakları anlatıyoruz. Son derece verimli çalışma oluyor. En doğru Uygulama İmar Planının ortaya çıkması için tüm kesimleri sürecin içerisine katıyoruz. Çok yararlı buluşmalarımız oldu. Mezitlililerin, sürece olacak olan katkılarını doğrudan duyma imkanı da buluyoruz. Sürece katkı sunan, fikirlerini paylaşan tüm vatandaşlarımıza ve yatırımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!