Son Dakika

Başkan Seçer, Ürdün’e Gidiyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilk yurtdışı ziyaretini yapıyor. Seçer, eş başkanlığını yaptığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Kongresi için Ürdün’e gidiyor. 9-10 Temmuz’da Amman’da yapılacak kongrede, UCLG-MEWA’nın 2019-2022 dönemi yönetim organlarının yanı sıra komiteleri için Başkanlık Divanı seçimleri yapılacak.

Siyaset Hit: 7321 / Yorum: 0 / 5 Temmuz 2019 20:01
Başkan Seçer, Ürdün’e Gidiyor
-A +A

Mersin, Ürdün’de temsil edilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, eş başkanlığını yaptığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) kongresine katılacak. 9-10 Temmuz’da Amman’da yapılacak kongre kapsamında, UCLG-MEWA’nın 2019-2022 dönemi yönetim organlarının yanı sıra komiteleri için Başkanlık Divanı seçimleri gerçekleştirilecek. Organizasyon Başkan Seçer’in ilk yurtdışı gezisi olacak.
UCLG-MEWA’da Eş Başkanlık görevini sürdüren Başkan Seçer, yerel yönetimler arasında işbirliği oluşturan ve dünya genelindeki yerel yönetimleri bir şemsiye altında toplayan UCLG-MEWA kongresinde, Mersin’in sesinin uluslararası sınırları aşmasını ve dünya çapında bir platformda temsil edilmesini sağlayacak.
Zirvenin ilk günü olan 9 Temmuz’da açılış oturumunun ardından “Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı” gerçekleştirilecek. “Yerel Yönetimler için Büyük Veri ve Açık Verinin Zorlukları ve Fırsatları” konulu oturumun ardından ‘UCLG-MEWA Akıllı Şehirler ve Kentsel Mobilite Komitesi İdari Oturumu” yapılacak. Zirvenin ikinci günü ise “UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi İdari Oturumu” ile başlayacak ve “Göç Yönetiminde Yerel Yönetimlerin Rolü” başlıklı panel ile devam edecek. Ardından gerçekleştirilecek Genel Kurul’da 3 Yıllık Faaliyet Raporu ve Stratejik Plan görüşülecek ve yönetim organlarının seçimi yapılacak.
Seçer, Çin’deki Kardeş Şehirler Zirvesi’ne Katılacak
Seçer, bu ay Çin’de düzenlenecek uluslararası toplantıda da Mersin’i temsil edecek. Çin Halkı Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği, Çin Uluslararası Dostluk Şehirleri Birliği ve Çin Kamu Diplomasi Birliği’nin ev sahipliğinde Qinghai Eyaleti Dış İlişkiler Ofisi ve Xining Belediyesi Halk Hükümeti tarafından düzenlenecek olan Uluslararası İpek Yolu’ndaki Kardeş Şehirler Zirvesi Başkan Seçer’in katılımı ile gerçekleşecek. 19-21 Temmuz’da Çin’in Xining kentinde gerçekleştirilecek olan zirve, kentsel gelişmeyi birlikte tartışmayı ve kardeş şehirler arasında işbirliğini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!