Son Dakika

Başkan Seçer: “Bizi Birlik İçerisinde Hizmet Etmek Kurtaracak”

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 7. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nin ikinci gününde düzenlenen yemekte, basın mensupları ile bir araya geldi.

Siyaset Hit: 7728 / Yorum: 0 / 3 Kasım 2019 18:22
Başkan Seçer: “Bizi Birlik İçerisinde Hizmet Etmek Kurtaracak”
-A +A

Festivalle ilgili değerlendirmelerde bulunan Seçer, tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Mersin’in Narenciye Festivali dolayısıyla farklı medeniyetlere mensup kültürlere yeniden ev sahipliği yaptığını ifade ederek, “Burada çok farklı renklere ve tarihe ev sahipliği yapıyoruz. Tarihi, kültürel birikimi olan bir kentiz. Bugün de festival dolayısıyla dünyanın birçok medeniyetine ev sahipliği yapıyoruz” dedi.
Festival için Mersin’e gelen basın mensupları ile tek tek ilgilenen Başkan Seçer, hem Mersin hem de festival hakkındaki düşüncelerini sordu. Festivali değerlendirmek adına düzenlenen yemekte, ulusal basın mensupları da festivalle ilgili düşüncelerini paylaştı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 7. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali dolayısıyla Mersin’e gelen basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen yemekte festivalle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Mersin’in Narenciye Festivali dolayısıyla farklı medeniyetlere yeniden ev sahipliği yaptığını ifade ederek, “Burada çok farklı renklere ve tarihe ev sahipliği yapıyoruz. Tarihi, kültürel birikimi olan bir kentiz. Bugün de festival dolayısıyla dünyanın birçok medeniyetine ev sahipliği yapıyoruz” dedi.
Festival için Mersin’e gelen basın mensupları ile tek tek ilgilenen Başkan Seçer, hem Mersin hem de festival hakkındaki düşüncelerini sordu. Festivali değerlendirmek adına düzenlenen yemekte, ulusal basın mensupları da festivalle ilgili düşüncelerini aktardı.
Özel bir otelde düzenlenen yemeğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Ticaret Borsası Yürütme Kurulu ve Uluslararası Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, İlçe Belediye Başkanları  ve basın mensupları katıldı.

“Bugün festival dolayısıyla dünyanın birçok medeniyetine ev sahipliği yapıyoruz”

Tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Mersin’in Uluslararası Narenciye Festivali’nde misafir ettiği ülkelerle yeniden farklı medeniyetlere mensup kültürlere ev sahipliği yaptığını ifade ederek, “Burada çok farklı renklere ve tarihe ev sahipliği yapıyoruz. Tarihi, kültürel birikimi olan bir kentiz. Bugün de dünyanın birçok medeniyetine ev sahipliği yapıyoruz. Mersin, çok farklı bir kent. Burada her semavi dinden semboller görmeniz mümkün. Her etnik yapıdan, inanç grubundan, her kültürden insanları görmemiz mümkün. Bizim asri mezarlığımızda, Müslüman, Musevi, Hıristiyan bir arada yatar. Bu da önemli bir gösterge” dedi.

“Bizi birlik içerisinde hizmet etmek kurtaracak”

Mersin’de kendileri ile birlikte yeni bir dönemin başladığını ifade eden Başkan Seçer,  tüm kurum ve kuruluşlarla Mersin’i çok daha ileri noktalara götüreceklerini vurguladı. Seçer,  “Biz bütün kurum ve kuruluşlarla, yeni konseptte, yeni süreçte birlik içerisinde Mersin’i daha iyi noktalara götürmeye gayret ediyoruz. Atanmışlar, seçilmişler fark etmiyor, bizi birlik içerisinde hizmet etmek kurtaracak” diye konuştu.

“Mersin’e her zaman bekliyorum”

Ulusal basın mensuplarına festivale katıldıkları için teşekkür eden Seçer, kendilerini Mersin’de daha sık misafir etmek istediklerini ifade ederek, “Sizleri daha nice festivallerde güzel kentimiz, huzur kentimiz, gülen kentimiz, mavinin ve yeşilin buluştuğu kentimiz Mersin’e her zaman bekliyorum” diye konuştu.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!