Son Dakika

Başkan Sarı Sürücüleri Uyardı

Türkiye şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) yönetim kurulu üyesi, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı 2019-2020 öğretim yılının 9 Eylül günü başlaması nedeniyle tüm sürücüleri “okullar açıldı lütfen dikkatli olalım” sözleriyle uyardı.

Genel Hit: 7346 / Yorum: 0 / 5 Eylül 2019 17:13
Başkan Sarı Sürücüleri Uyardı
-A +A

Başkanı Veysel Sarı,  her yıl olduğu gibi bu yılda okulların açılması nedeniyle yaptığı çağrıyı yineleyerek uyarılarını yine şu ifadelerle sürdürdü.
“İlk ders zili çalacak ve yaklaşık 400 bin öğrenci 2019-2020 eğitim öğretim yılına  başlayacaktır.19 Haziran 2020 tarihine kadar sürecek olan yeni eğitim ve öğretim yılında her yaştan binlerce çocuğumuz evinden okula-okuldan evine gidecek, zaman, zamanda derse yetişebilmek için koşarcasına cadde ve sokaklarda olacaktır. Ayrıca, bu çocuklarımızın yetişkinler kadar kuralları bilemeyecekleri gibi,  bir çoğununda uykusunu alamamış olmasından kaynaklanan “dikkat” problemleri olabileceği, yola kaçan topunu almak için yola fırlayacağını  ihtimalini göz önünde bulundurmak telafisi mümkün olmayan kazaları önleyeceğini de unutmayalım”.
Başkan Veysel Sarı konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle sonlandırdı.
“Geçen yıl ülke genelinde trafik kazaları oluş sıralamasında  İstanbul ilk sırada Mersin’se maalesef 81 İl arasında 6. sırada yer almıştır.
Bu hiç hoş olmayan sıralama ve TÜİK açıklamasına göre, Mersin’in Mayıs ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 613 bin 852 adet taşıt ile 8. sırada yer aldığı belirtildi. Mersin’de trafiğe kayıtlı toplam 613 bin 852 adet taşıtın yüzde 45'ini otomobil, yüzde 24,1’ini motosiklet, yüzde 17,3’ünü kamyonet, yüzde 5,7’sini traktör, yüzde 5,3’ünü kamyon, yüzde 1,5’ini minibüs, yüzde 0,9’unu otobüs, yüzde 0,2’sini ise özel amaçlı taşıtlar 
Bu otomobillerin trafikte seyir halinde olması ve her yıl binlerce insanımızı çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarında kaybediyor olmamız bizlere, yani tüm sürücülerimizin çok ama çok dikkatli olmalarının gerekliliğini işaret etmektedir.
Unutmayınız ki, kazaları araçlar değil, kuralara uymayan ve dikkatsiz sürücüler neden olur. O yüzden lütfen dikkatli davranarak yuvalara ateş düşürmeyin”.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!