Son Dakika

Başkan Kocamaz: "Belediyecilik Hem Çok Zor Hem de Veballi Bir İş"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus ilçesinde bir günde 11 köyü ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu.

Siyaset Hit: 5107 / Yorum: 0 / 5 Ocak 2018 21:13
Başkan Kocamaz: "Belediyecilik Hem Çok Zor Hem de Veballi Bir İş"
-A +A

Mersin genelinde çalışmalarını sürdüren Başkan Kocamaz, Tarsus ilçesinin Gömbece, Sanlıca, Keşli, Kuşçular, Eminlik, Emirler, Kuzoluk, Çokak, Çavuşlu, Koçömerli ve Yanıkkışla köylerini ziyaret etti. Köylerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Kocamaz, mahalle sakinlerini tek tek dinleyerek, köylerin ihtiyaçlarının en kısa sürede tamamlanacağını belirtti. Göreve geldikleri günden itibaren mahalle statüsüne geçen ve yıllardır hizmet görmeyen köylere büyük bir ilgi gösterdiklerini kaydeden Kocamaz, “Fırsat buldukça köyden mahalleye dönmüş yerleşim birimlerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün de güzergâhımız Tarsus oldu. Ben öncelikle bu yağmurlu havada bizi karşıladığınız ve bizleri dinleme nezaketi gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizler vatandaşlarımızla bir araya gelip, dertleşmek, hemhal olmak istiyoruz. Hizmetlerle ilgili eksiklerimiz varsa onları yerinde görmeye ve tamamlamaya çalışıyoruz. Sadece köy yazısının kaldırılıp da mahalle demekle buralar mahalle olmuyor, onun içinin doldurulması gerekiyor” dedi.
20 yıldan fazla süredir belediye başkanlığı görevi yaptığını kaydeden Kocamaz, şöyle devam etti:
"Tabi 20 yıllık Tarsus tecrübemizden sonra Cenab-ı Allah nasip etti, sizlerin temsilcisi olarak Adana’dan Antalya’ya kadar olan, İstanbul’un 3 katından daha fazla bir alana sizlerin adına yönetici olduk, hizmet vermeye çalışıyoruz. Yaklaşık 1 milyon 800 bin insana hizmet veriyoruz. Sizlerin güvenini boşa çıkarmamaya, başını yere eğdirmemeye gayret ediyoruz. Mersin dünyada yaklaşık 50 ülkeden daha büyük bir alana sahip, işimiz kolay değil. Ama sizlerde biliyorsunuz ki biz bugüne kadar hep zor işlere talip olduk ve vatandaştan tekrar tekrar destek gördük. Onların duaları ve destekleriyle bugünlere geldik.” 
Belediyeciliğin hem çok zor hem de veballi bir iş olduğunu vurgulayan Kocamaz, “1 milyon 800 bin insanın vebali omuzlarımızda. Bu yükün altından kalkmak için de yoğun bir gayret içerisindeyiz. Elbette eksiklerimiz var ama eski durumla bugünü kıyasladığımız zaman arada dağlar kadar fark olduğunu sizler de görüyorsunuz. Bu yörelerin insanları bugüne kadar yeterince hizmet alamadılar ama kendi içlerinden çıkmış birisinin göreve gelmesiyle ihmalden ve unutulmaktan kurtularak belli bir hizmete kavuştular. Bizler, bugüne kadar hizmette mağdur olan köylere öncelik tanıyoruz. Susuz ve asfaltsız köy bırakmayacağız dedik. Biz Mersin’i doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle bir bütün olarak düşünüyoruz Nerede bir eksiklik varsa oraya ulaşmaya çalışıyoruz. Cenab-ı Allah bizlere sağlık verdiği sürece bu millete hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!