Son Dakika

Başkan Gültak’tan, Öğrencilere Öğütler

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, İleri Ortaokulu öğrencisi çocuklarla buluştu. Küçük öğrencilere, mesleği olan eczacılığı anlatan, siyasi hayatı, milletvekilliği ve belediye başkanlığı görevi ve yerel yönetimlerle ilgili deneyimlerini paylaşan Başkan Gültak, meslek seçimi konusunda öğrencilere öğütler verdi.

Genel Hit: 7384 / Yorum: 0 / 27 Kasım 2019 19:10
Başkan Gültak’tan, Öğrencilere Öğütler
-A +A

Okulu ziyaretinde engelli bir öğrencinin sunduğu çiçeklerle karşılanan Başkanı Gültak’ın etrafını saran küçük öğrenciler sevgi gösterisinde bulundu. Başkan Gültak, beraberinde Meclis Üyesi Aydın Eğin ve Cami Şerif Mahalle Muhtarı Derin Günüç ile birlikte, Okul Müdürü Sema Sülün ve öğretmenlerle sohbet etti. Başkan Gültak, daha sonra konferans salonunda düzenlenen sunumunda da okulun öğrencisi çocuklara hitap etti.
 
“Sevdiğiniz, istediğiniz mesleği yapın”
 
Öğrencilere; eczacılık yaptığı günlerde başından geçen bazı olayları anlatan ve eczacılığın; hekim ile hasta arasında bir köprü olduğunu ifade eden Başkan Gültak, eczacılık mesleğinin halk sağlığının korunması açısından önemine dikkat çekti. Meslek seçimi konusunda da öğrencilere tavsiyeler veren Başkan Gültak, “Tabi eczacıların gelir durumu genelde iyidir. Ama sizlerin, ‘ileride çok para kazanır mıyım?’ gibi endişeleriniz olmasın. Sevdiğiniz, kendi istediğiniz mesleği, işi yapın. Tabi öncelikle iyi insan olun. Kalite yürektedir. Yeter ki milli ve dini değerlerinizi unutmayın. Anne babanıza saygılı olun, insanlara iyi davranın. Bu Cumhuriyet nasıl kurulmuş? Kimler gelmiş, kimler gitmiş, bunları öğrenin. Üretken gençler olun, ülkeniz için bir şeyler yapın. Bu dünyada imkânsız diye bir şey yoktur. Yeter ki inanın ve çalışın” dedi.
 
“İmkânsız diye bir şey yoktur, yeter ki inanın ve çalışın”
 
Öğretmenlere ve öğretmenlik mesleğine büyük değer verdiğinin de altını çizen Başkan Gültak, öğrencilere hitabında; belediye başkanlığı öncesi milletvekilliği yaptığını hatırlatarak şöyle konuştu; “Tabi siyasette milletvekili veya belediye başkanı olmak kolay değil. Belediye başkanlığı en zor görevlerden bir tanesidir. Çünkü belediye başkanlığında, 7 gün 24 saat insanlarla birebir muhatap olmak, onları dinlemek zorundasınız. Açıkçası, ailenize, eşinize, çocuğunuza; ‘Beni 5 yıllığına unutun’ diyeceksiniz. Ben öyle yapıyorum. Belediye başkanı sabah erkenden kalkar ve gece 12-1’e kadar mesaisi devam eder, bürokratik işleri var, vatandaşla iç içe olur ve beraber çalıştığı insanlarla kenti dizayn ederler. Belediye başkanı, yönettiği ilin veya ilçenin birçok sorunundan sorumludur. Belediye başkanı, şehri iyi yönetmeli, yeni parklar, bahçeler, spor alanları yapabilmeli ve insanlarla iyi bir iletişim içinde olmalıdır.”
Başkan Gültak, konuşmasının sonunda, İleri Ortaokulu öğrencilerinden gelen, eczacılık mesleği ve belediye başkanlığı göreviyle ilgili soruları yanıtladı. İleri Ortaokulu Müdürü Sema Sülün'ün, okula sunduğu katkılarından dolayı Gültak'a teşekkür plaketi takdim etmesinin ardından çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile etkinlik sona erdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!