Son Dakika

Başkan Er: "Mülteci Merkezi Kurabiliriz"

Mersin Baro Başkanı Ali Er, barolarında birçok merkezin bulunduğunu ifade ederek, "Baromuzda kadın, çocuk, avukat ve tüketici hakları merkezimiz gibi, mülteci merkezi de kurabiliriz. Böylece mültecilerin haklarını anlatmak ve haklarını kullanmalarına yardımcı olmak için hukuki açıdan gönüllü danışmanlık hizmeti ve eğitimler verebiliriz" dedi.

Genel Hit: 4758 / Yorum: 0 / 13 Aralık 2017 21:37
Başkan Er: "Mülteci Merkezi Kurabiliriz"
-A +A

Avrupa İnsani Yardım ve Sivil Koruma Heyeti, Mersin Barosu Başkanı Ali Er’i makamında ziyaret etti. Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Ruşen Ayşen Ayılgan ve Kadın Hakları Merkezi Başkanı Ayfer Baydar’ın da bulunduğu ziyarette, Avrupa İnsani Yardım ve Sivil Koruma Heyeti’nden Umutcan Yüksel, Lisa Monaghan, Reza Kasroi ve Simona Hermelyova ile Suriyeli mültecilerin yasal haklarına erişmeleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. 
Ziyarette konuşan Başkan Ali Er, Mersin Barosu’nda mülteci merkezi kurabileceklerini söyleyerek, "Baromuzda kadın, çocuk, avukat ve tüketici hakları merkezimiz gibi, mülteci merkezi de kurabiliriz. Böylece mültecilerin haklarını anlatmak ve haklarını kullanmalarına yardımcı olmak için hukuki açıdan gönüllü danışmanlık hizmeti ve eğitimler verebiliriz. Mersin, yaklaşık 300 bin civarında Suriyeli vatandaşa ev sahipliği yapmaktadır. Onların da topluma entegre edilmesi konusunda, Mersin Barosu olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız" dedi. 
Konuşmaların ardından heyet, yeni açılan kütüphane, kadın,çocuk ve avukat hakları merkezi ile CMK uzlaştırma merkezini gezerek, yapılan faaliyetler konusunda bilgi aldı. 
Mersin Barosu Başkanlığı ile yapmış oldukları görüşmenin çok faydalı ve önemli olduğunu dile getiren heyet, Suriyeli mülteciler konusunda vermiş oldukları destekten dolayı Başkan Er’e teşekkür ettiler. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!