Son Dakika

Başkan Can: “Siyaset Değil İcraat Yapıyoruz"

Mersin’in Tarsus İlçe Belediye Başkanı Şevket Can, 2017 yılında kentteki kamu kurumlarıyla iyi bir diyalog içinde çalışarak, siyaset yapmadan, hizmet ürettiklerini söyledi. Bazı kamu kurumlarına katkı ve destek verdiklerini kaydeden Başkan Can, tek amaçlarının ortak payda da birleşip Tarsus’a hizmet etmek olduğunu belirtti.

Siyaset Hit: 4820 / Yorum: 0 / 3 Ocak 2018 23:16
Başkan Can: “Siyaset Değil İcraat Yapıyoruz"
-A +A

Altaylılar ve Ergenekon mahallelerinde yapılacak iki okul için gerekli örtü bedelinin milli eğitim müdürlüğünün ödeneklerinde olmaması nedeniyle okul yapımının durma noktasına geldiğini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, projenin iptal edilme noktasına geldiğini ancak Tarsus Belediyesi olarak gönüllerinin razı olmadığını, eğitime destek verdiklerini söyledi.
Göçmen Sağlığı Merkezi’nin uygun yere yapılması için belediye olarak destek verdiklerini belirten Başkan Can, “Göçmen Sağlık Merkezi ile ilgili bir proje Fahrettinpaşa Mahallesi'ne yapılması planlanıyordu. Biz Girne Mahallesi’ne yapılmasının daha uygun olacağını, göçle gelen vatandaşlarımızın D-400 karayolun altında bulunan yerlerde daha yoğunlukta olduğunu önererek 841 metre kare olan alanın Sağlık Bakanlığına tahsisini sağladık. Yaklaşık 1 milyon bedel değerinde yapılan işlem. Proje değişikliği olacağı için Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda yeni bir proje şansı olmadığı için Tarsus Belediyesi buranın proje bedelini de üstlenmiş bulundu.” dedi.
Cezaevine yapılan ziyaret esnasında bazı eksikliklerin olduğunun tespit edilmesi üzerine belediye olarak destek olduklarını ifade eden Başkan Can, “Protokolün cezaevi ziyaretinde kadın mahkumların anne sütlerini muhafaza etmesi nedeniyle buzdolabı ve askerlerin koğuşlarına klima ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Yardımcı olarak, o sıkıntıları da çözdük ” şeklinde konuştu.

"Üniversite Kurulması İçin Gövdemizi Koyduk"
Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus’a üniversite kurulması için gövdelerini ortaya koyduklarını ifade ederek, “Tarsus’u ekonomik açıdan atağa geçirecek en büyük projelerden biri üniversite projesidir. Önceki dönemde önceki milletvekillerimiz hem siyasi partiler hem Büyükşehir Belediye Başkanımız, oda başkanlarımız, rektörümüzün başkanlığında heyet halinde görüşmeler yapıldı. Bu görüşme kapsamında Takbaş’ta bulunan 350 dönümlük üniversite alanı 780 dönüme çıkarıldı” dedi.
Tarsus Belediyesi olarak hayatın her alanında var olduklarını söyleyen Can, “Kentteki yurt sıkıntısını çözmek adına eski belediye binamızı 10 yıllığına Kredi Yurtlar Kurumu’na ücretsiz bir şekilde kullanması için tahsis ettik. Öğrencilerimizin yurt sıkıntılarını bir nebzede olsa giderdik” şeklinde konuştu.
Tarsus’ta kurulan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin binası için Okyay Plaza'nın bir katını komple kuraladıklarını belirten Can, "Buranın tefrişatı ve kirası yine Tarsus Belediyesi tarafından karşılanıyor. Buradaki amacımız şehrimize biran önce üniversite kurulmasıdır. Biz yerel yönetim olarak alt yapısını hazırlıyoruz” ifadesini kullandı.
Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için 276 bin TL katkıda bulunduklarını söyleyen Başkan Can, “Tarsus’umuzun her alanda, hangi kurumun ne ihtiyacı varsa yeter ki, ortak payda Tarsus olsun destek veriyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz, icraat yapıyoruz” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!