Son Dakika

Başkan Bozdoğan, 10 Yıl Önce İptal Edilen Dolmuş Hat Sahiplerine Müjde Verdi

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 10 yıl önce encümen kararı ile iptal edilen 39 minibüs hattının hak sahiplerine müjdeyi verdi.

Siyaset Hit: 8061 / Yorum: 0 / 24 Mayıs 2019 06:27
Başkan Bozdoğan, 10 Yıl Önce İptal Edilen Dolmuş Hat Sahiplerine Müjde Verdi
-A +A

Başkan Bozdoğan, “Adaletli davranmak için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. 39 tane iptal edilen hat şu an alt komisyona geldi. Size şu güvenceyi rahatlıkla vereyim, mahkeme kararı olarak değil ama biz alt komisyondan gelen bu kararları onayladığımızda bu 39 tane hattımız yeniden açılacak” ifadelerini kullandı.
Tarsus Belediyesi, 10 yıl önce encümen kararı ile S.S. 12 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi bağlı 39 dolmuş hattını iptal etti. Minibüs hatlarının tekrardan açılması için yıllardır mücadele eden haksahipleri, geçenhaftalarda Mersin Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne  (UKOME) dilekçelerini iletti. Yapılan toplantının ardından yetkililer, dosyayı alt komisyona gönderdi.
“Adaletli Davranmak İçin Çaba Gösteriyoruz”
Belediye Meclis Salonu’nda kooperatif üyeleri ile bir araya gelen Başkan Dr. Haluk Bozdoğan, konuyla ilgili hat sahiplerine müjdeyi verdi. Bozdoğan, “İnsanların kazandığı hakları ellerinden alınsa da mutlaka geri verilmesi taraftarıyım. Adaletli davranmak için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bu olay sadece sizler için değil,  aynı zamanda bu belediyenin geçmişte yaptığı yanlış ya da hatalı uygulamaları tek tek düzeltiyoruz. Çünkü insanız bazen hata yapabiliriz, bu hepimiz için geçerli olan bir olay. 39 tane iptal edilen hatlar,  şu an alt komisyona geldi. Size şu güvenceyi rahatlıkla vereyim, mahkeme kararı olarak değil,  ama biz alt komisyondan gelen bu kararları onayladığımızda bu hatlar yeniden açılacak. Onun müjdesini vermek için sizlilerle bir araya geldik” dedi.
Kooperatif Başkanı Fatih Yalçın ise, iptal edilen hatların açılması için çaba gösteren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!