Son Dakika

Baro Başkanı Er: "Stajyer Avukatlara Maaş Verilmeli"

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, stajyer avukatların maaş alabilmesi için Adalet Bakanlığı’na başvuru yaptıklarını belirterek, "Stajyer hakim ve savcılarımız nasıl Adalet Bakanlığı’ndan maaş alıyorsa, stajyer avukatlarımızın da bu haktan faydalanması gerektiğini düşünüyorum. Yargı görevlileri arsında eşitliğin sağlanması gerekir” dedi.

Genel Hit: 5079 / Yorum: 0 / 10 Ocak 2018 05:11
Baro Başkanı Er: "Stajyer Avukatlara Maaş Verilmeli"
-A +A

Er, stajyer avukatların, mesleki gelişimini arttırmasında ekonomik kaygılar gütmemesinin çok hassas ve önemli bir konu olduğunu, 1 yıllık staj süresi boyunca hiçbir ücret, maaş alamadıklarını, bu durumun stajyer avukatların henüz mesleğe adım atmadan önce zorlu yaşam koşullarında ezilmelerine, umutlarını ve öz güvenlerini kaybetmelerine sebebiyet verdiğini belirtti.
Yargı görevlileri arasında eşitliğin sağlanması gerektiğini kaydeden. Er, “Avukatlık stajını ilk 6 ayını adliyede, ikinci 6 ayını avukat yanında yapan stajyer avukatlarımızın, yine aynı mesleği icra eden hakim ve savcı adayları gibi sabit maaş alabilmeleri, bu haktan faydalanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Stajyer avukatlara da sabit maaş bağlanması, hem kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacak hem de yargının 3 saç ayağı arasındaki eşitsizliği de ortadan kaldıracaktır. Bu nedenlerle, stajyer avukatlarımızın da staj süresi boyunca maaş alabilmeleri konusunda gerekli yasal düzenlemelerin yapılması için Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunduk” diye konuştu.
Er, gelecekte anlamlı ve kutsal bir görev ifa edecek olan genç avukatların Mersin Barosu olarak her zaman en büyük destekçisi olduklarını da sözlerine ekledi.Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!