Son Dakika

Baba Yazarlar Babalar Gününde Kitaplarını İmzaladılar

Babalar gününde; MYD-Mersin Yazarlar Derneği ve Akdeniz Belediyesi ile birlikte düzenlenen etkinlikte, Baba yazarlar kitaplarını imzalarken, şairlerde baba konulu şiirleri okudular. Hastane caddesini arşınlayan Mersinlilerin dikkati çeken etkinlikte şiir sergileri de oldukça ilgi çekti. Şairlerin şiirlerini dinlediler, yazarların kitap stantlarını gezdiler. Bazı vatandaşların çocukları da babalarına yazdıkları şiirleri okudular..

Kültür & Sanat Hit: 7773 / Yorum: 0 / 17 Haziran 2019 01:17
Baba Yazarlar Babalar Gününde Kitaplarını İmzaladılar
-A +A

Mersin’in tarihi mekanı olan “Yoğurt Pazarı” Parkı’nda düzenlenen etkinliğe; Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mersin Büyükşehir Belediye Stratejik Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, MHP Toroslar İlçe Başkan Yardımcısı Durdu Onat, Artvinliler Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Şerafettin Bilgili, Silifkeliler Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Fahri Bulut, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Dernek yöneticileri, üyeleri, Yazarlar, şairler, davetliler ve basın mensupları katıldı.
Başkan Aydın, Babanın Kıymeti Yaşarken Bilinmeli
Etkinliğin açılış konuşmasını Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın yaptı. Şehit ve Gazi ailelerinin babalar gününü kutlayan Aydın, yaşayan babalara sağlık sıhhat dileğinde bulunurken rahmetli olan babalara da Allah’tan rahmet diledi.
Başkan Aydın “babanın kıymeti yaşarken bilinmeli” dedi. Aydın, “ Evlat babasının kıymetini yaşarken bilmeli, Baba atadır. Baba güç demektir.  Babasını örnek alan oğlu yaptığı her işte başarılı olacaktır.
Mersin Yazarlar Derneği olarak bizde, kitabı olan yazarlarımıza imza etkinliği düzenleyerek her oğlun babasına hediye edeceği bir kitap olsun istedik. Şairlerimizde şiirlerimizle buna destek versin istedik. Sağ olsun Akdeniz Belediye Başkanımız M. Mustafa Gültak Bey, bizlere kapı açtı, imkân sağladı bu etkinliği düzenledik. Kendilerine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Ayrıca etkinliğe emeği geçen herkese ve katılım göstereni yazar-şair dostlarıma teşekkür ediyorum.”Dedi.
Başkan Gültak: Mersin Yazarlar Derneği Farkındalık Sağlamaktadır
Akdeniz Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak ise konuşmasında Şehit ve Gazi ailelerinin babalar gününü kutladı.  Başkan Gültak,  “Kentimizde 2006 yılında kurulan, edebiyat tarih ve kültür ve sanata yönelik projelerine imza atan Mersin Yazarlar Derneği toplumda kitap okuma alışkanlığı geliştirmek için renkli etkinliklere her zaman ki gibi imza atmakta ve farkındalık sağlamaktadır. Yeni yetişen genç şair ve yazarlarımıza hamilik yaparak, yol gösterdikleri için başkanımıza ve yönetimine ve dernek gönüllülerine teşekkür etmek istiyorum.” Dedi.
Başkan Gültak. Babalarımız Her Türlü Vefayı, Cefayı Ve Fedakarlığı Veren Bizim En Büyük Yol Göstericilerimizdir
Başkan Gültak, “  Değerli konuklar, nasıl ki aile, toplumun temel taşı ise; babalarımız da bu temeli ayakta tutan çok büyük sağlam çınarlarıdır. Babalarımız her şeyin en güzelini hak eder. Çünkü onlar bizim için karşılıksız her türlü vefayı, cefayı ve fedakarlığı veren bizim en büyük yol göstericilerimizdir. Başımız dara düştüğünde yanımızdadır. İyi günde kötü günde her zaman yanımızdadır babalarımız. En sıkıntılı günlerimizde gölgesinde soluklandığımız çınarlar gibidir babalarımız. Onların bir tek isteği vardır, çocuklarını güzel bir geleceğe hazırlayabilmek, ahlaklı örf ve adetini bilen devletini milletini bayrağını Cumhuriyetini ülkesini seven, bir nesil yetiştirmektir, babalarımızın ve annelerimizin en büyük gayesi.
Fedakardırlar Ailede Anne Baba
İşte aile baba ve anne huzurlu olursa o aileden de bu değerlere sahip çıkacak çocuklar yetişir ki bizimde en büyük ihtiyaç duyduğumuz ülke olarak onlardan bir tanesidir. Fedakârdırlar ailede anne baba. Bu gün babalar günü ama her ikisini de unutmamak gerek.
Akdeniz belediyesi olarak her zaman ama her zaman sanatın, edebiyatın sporun yanında yer alacağımıza, Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın kardeşimize, bu değerli şair ve yazarları bu anlamlı günde, babalar gününde, değişik ilçelerden yoğurt pazarına, (dernek başkanımız az önce tarihinden bahsetti benim çocukluğumda buralarda geçti.) getirerek bir farkındalık yarattığı için ayrıca hem kendisine, hem derneğimizin üyelerine hem de gönüldaşlarına şükran ifadelerimi belirtmek isterim. Babalar günü vesilesi nedeni ile tüm babalarımızın babalar gününü kutlar; aileleri ile birlikte sağlıklı mutlu ve huzurlu bir hayat dilerim. Mersinli hemşerilerimizin babalar gününü tebrik eder, ebediyete intikal eden tüm babalarımıza Allah’tan rahmet dilerim. Bu güzel etkinlikte aramızda olan tüm kardeşlerime hanımefendilere beyefendilere selam ederim. Akdeniz belediyesi olarak her zaman ama her zaman sanatın, edebiyatın sporun yanında yer alacağımıza buradan söz veriyorum“ dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!