Son Dakika

Ayfer Yılmaz: “Halkımızla İttifak Yapacağız”

İYİ Parti Ekonomi ’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Devlet Eski Bakanı Ayfer Yılmaz basın mensupları ve İl Yönetimi ile bir araya geldi. Yılmaz yaptığı konuşmada “Kendinden olmayan her kesimi ötekileştiren AK Parti, yüzde 50 emeline ulaşamayacaktır. Halkımızla ittifak yapacağız. Umutsuzluk ve insanlarımızın ülke dışına gönderilmesi en büyük tehlikedir. Cumhurbaşkanlığı seçim

Siyaset Hit: 6826 / Yorum: 0 / 8 Nisan 2018 00:35
Ayfer Yılmaz: “Halkımızla İttifak Yapacağız”
-A +A

İlçe başkanları ile partililerin hazır bulunduğu buluşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, çok güzel ve umut veren bir aile olduklarını belirterek “Hakkımızda ortaya atılan tüm iddialara rağmen kurulduk ve çok da güzel bir aile olduk. Yetkinin meclisten alınıp saraydaki bir kişiye verildiği tek adam döneminde bu yetkiyi yeniden asıl sahibine vermek için 25 Ekim’de kurulduk. Ama şimdide seçime sokmayacaklarını iddia ediyorlar” dedi.
Yüzde 50 Emellerine Ulaşamayacaklar
1 Nisan Kurultayının kendilerine şaka gibi geldiğini de kaydeden Yılmaz, “Bize bu güzel 1 Nisan’ı yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonra o saray korku sarayına döndü. Bir ittifak yasası çıkardılar. AK Parti bu yasayı niçin çıkardı? Ortada bir seçim mi var? Ancak kendinden olmayan her kesimi ötekileştiren AK Parti, yüzde 50 emeline ulaşamayacaktır. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda doğal ittifak kendiliğinden oluşacak” şeklinde konuştu.
Kimin kiminle ittifak yapması gerektiğini de anlatan Ayfer Yılmaz, “Genel Başkanımız Akşener’in dediği gibi biz halkımızla ittifak yapacağız. Hedefimiz Türkiye’yi itibarlı bir ülke haline getirmek ve borç batağına düşürülen Türkiye’nin ekonomisini yeniden canlandırmaktır. Çevreye saygı duyacak ve milletimizi kendi ürettiğimiz ürünlerle doyuracak hale getireceğiz. Sanayi 4.0 konusundaki çalışmalara destek verecek ve ülkemizi yaşanılır hale getireceğiz. Kendi teknolojimizi yaratarak gerçekten yerli ve milli olacağız” ifadelerini kullandı.
Umutsuzluk Büyük bir Tehlikedir
Türkiye’de eğitim sisteminin tamamen çöktüğünü de vurgulayan Yılmaz, “Eğitim sistemi çökmüş durumda. Okuduğunu anlamayan bir nesille karşı karşıyayız. Bu müfredatı değiştirip çocuklarımız bu yüzyılın çocukları haline getirmek öncelikli hedeflerimizdendir. Bu değişimin tüm hazırlıklarını da yaptık. Her şeyden önce cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkacak ve yeniden itibarlı bir Türkiye yaratacağız. Genç nüfusu iyi eğitemezseniz ülkemiz için bu en büyük tehlikedir. Umutsuzluk ve insanlarımızın ülke dışına gönderilmesi en büyük tehlikedir” dedi.
İYİ Parti Ekonomi ’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Devlet Eski Bakanı Ayfer Yılmaz şöyle devam etti:
Bu Ülkeyi Rayına Oturtacağız
“2013 yılında kişi başına düşen milli gelir 14 bin dolar iken bugün 10 bin dolar. Büyüme rekorları kırdıklarını iddia edenler istihdam yaratamıyor. Koskoca ülkeyi kişisel ilişkilerle götürülemeyecek kadar kaosa sürüklediler. Bu ülkede adalet ve güvenliği sağlamak, fırsat eşitliği için yola çıktık. Artık gemi kalkıyor. Bu geminin yelkenlerini rüzgarla dolduracağız. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanıp bugünkü Anayasayı değiştirecek ve bu ülkeyi rayına oturtacağız.
Mersin’de halkımızın İYİ Parti’ye yoğun ilgisi ve katılımı var. Mersin, uyguladığımız politikalarla İYİ olacak. Mersin’de 20 yıllık bir boşluk var. İl, ilçe bazında, kalkınma bazında paylaşımlar için istihdam yaratmak, kaynaklarımızı iyi kullanmak zorundayız. İYİ Parti Mersin’ de Türkiye’ye de İYİ gelecek. 1 Nisan’dan daha iyi kamuoyu yoklamasına hiçbir parti cesaret edemez.”
İYİ Parti Türkiye İçin Son Umut
1 Nisan 2018’in İYİ Parti’nin iktidara geleceğinin ayak sesleri olduğunu öne süren İYİ Parti Mersin İl Başkanı Dr. İbrahim Özel ise 1 Nisan 2018’in Genel başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olacağının habercisi olduğunu söyledi. İYİ Parti’nin gücünü ve coşkusunu içlerinde yaşarken bu coşku ve umudu tüm Türkiye’nin yaşadığını görmenin kendilerini daha da umutlandırdığını kaydeden İbrahim Özel, “İYİ parti Türkiye için son umut, Türkiye için tek çare. Hiç kimse milletten büyük değildir. Cumhuriyet ve demokrasi tek kişinin eline bırakılmayacak kadar değerlidir. O değeri taşıyacak olan da parlamenter sistemdir, hukuk ve adalet sistemidir. İktidarımızda adalet hepimiz için olacak ve hukuk kurumları herkese eşit uzaklıkta olacaktır. İYİ Parti olarak bizler milletle ittifak kurduk. Biz ittifakı köydeki Ayşe Teyze ile, Yörük Ahmet Amca ile, canından bezmiş esnafımızla, işsiz gençlerimizle, fabrikasını vergi yükleri nedeniyle kapatma noktasına gelmiş sanayicimizle kurduk” şeklinde konuştu.
                                                                                                                       
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!