Son Dakika

Aydın: “Denetimlerden Memnunuz”

Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, okulların açılmasıyla birlikte servis araçlarına yönelik trafik denetimlerinin arttığını belirterek, “Denetimlerin kayıt altı ve kayıt dışı ayrımı yapılmaksızın insan taşıyan tüm araçlara yönelik olmasını memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Genel Hit: 3671 / Yorum: 0 / 28 Eylül 2017 20:57
Aydın: “Denetimlerden Memnunuz”
-A +A

Başkan Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve jandarma ekiplerince kentin ana arterlerinde kayıt altı ve kayıt dışı ayrımı yapılmaksınız trafik kontrollerine ağırlık verildiğini ifade etti. Kayıt altı ve kayıt dışı ayrımı yapılmaksızın gerçekleştirilen kontrolleri memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Aydın, “Servis araçları insan taşıyan araçlardır. Dünyada insan hayatından özellikle çocuklarımızın hayatından daha kıymetli bir şey yoktur. Bu anlamda kontrollerin arttırılması, kayıt altındaki araçlar için yaptırımcı, korsan için caydırıcı olmaktadır” ifadelerini kullandı.
Bugüne kadar denetimler kayıt altındaki servis araçlarına yönelik yapılırken, kayıt dışına karşı aynı hassasiyetin gösterilmemesinden yakındıklarını vurgulayan Aydın, şöyle devam etti: “Oysa bugün bu denetimlerin insan taşıyan tüm araçlara yönelik yapılması, kayıt altındaki servisçi esnafımızın ekmeğine gizli ortak olan korsan araçların piyasadan silinmesi yönünde büyük etken olacaktır. Bizler denetimlerden rahatsız değiliz ve devamını istiyoruz. Bizler biliyoruz ki, bu denetimlerin artması, kayıt altındaki servisçi esnafımızın hizmet kalitesini yükseltecek, daha disipline olmasını sağlayacak ve yönetmelik kuralarına harfiyen uyulması konusunda yaptırımcı olacaktır. Yine biliyoruz ki, bu denetimler yönetmelik ve trafik kuralarını hiçe sayan, hiçbir yasal prosedürü yerine getirmeyen ve esnafımızın kazancına gizli ortak olan korsan servisler için de caydırıcı olacak ve onların bu sıkı kontroller ile yok olmasına zemin hazırlayacaktır. Bu anlamda trafik kontrollerini en üst seviyeye çıkarmalarından dolayı Mersin Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Emniyet Müdürümüze ve İl Jandarma Komutanımıza servisçi esnafım adına çok teşekkür ediyorum.”
Üyelerinden yönetmelik kurallarına harfiyen uymalarını ve kontrollerde trafik ekiplerine yardımcı olmalarını da isteyen Aydın, “Kayıt altındaki servisçi esnafımızın denetimlerden bir korkusu ve endişesi yok. Çünkü bizler her türlü yasal prosedürü ve devletine karşı her türlü yasal sorumluluğunu yerine getirerek, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı okullarına, evine bir lokma ekmek götürme davasında olan kamu ve özel sektör çalışanlarını iş yerlerine güvenli bir şekilde ulaştırma gayretindeki servisçi esnafıyız. Özellikle okul servis araçlarında trafik kültürünün oluşturulması ve güvenli sürücülük farkındalığının yaratılmasında bu denetimlerin büyük önem taşıdığını biliyoruz ve bu denetimlerle korsan servis taşımacılığının yok olmasına zemin hazırlayacağına inanıyoruz” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!