Son Dakika

Avrupalı Öğrenciler Erdemli Atıksu Arıtma Tesisini Gezdi

Avrupalı öğrenciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü'nün, Erdemli ilçesinde yer alan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini gezdi.

Genel Hit: 4655 / Yorum: 0 / 25 Ekim 2017 18:49
Avrupalı Öğrenciler Erdemli Atıksu Arıtma Tesisini Gezdi
-A +A

'Konuşan Eller Türkiye Grubu' tarafından hazırlanan proje kapsamında, Ulusal Ajansın mali desteğiyle Bulgaristan, Romanya, Letonya, İtalya ve Portekiz’den gelen 36 üniversite öğrencisi, MESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Erdemli İleri Biyolojik Arıtma Tesisinde teknik incelemelerde bulunarak, proses ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Proje yürütücüsü Ahmet Tombul, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, özellikle denizlerin korunmasının önemine dikkat çekmeye çalıştıklarını belirterek, "Projenin ana hedefi, deniz kirliliğinin önüne geçme konusunda yapılması gerekenler ve doğanın yaşama etkileri gibi konuları içeriyor. Ayrıca, deniz kirliliğinin ne boyutlara geldiğinin anlaşılması ve alınması gereken önlemler için kamuoyu desteğinin sağlanması da amaçlanmaktadır. Meski Genel Müdürlüğü'nü atıksuların arıtılması konusunda yaptığı çalışmalar ve ekolojik dengenin korunması için gösterdiği hassasiyet için kutluyoruz" dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!