Son Dakika

Amatör Sporda 'Yılın Enleri' Ödüllerini Aldı

Mersin'de Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Yılın Enleri' ödülleri sahiplerini buldu.

Spor Hit: 4382 / Yorum: 0 / 16 Ekim 2017 19:06
Amatör Sporda 'Yılın Enleri' Ödüllerini Aldı
-A +A

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Yılın Enleri' ödülleri sahiplerini buldu.
Törende konuşan Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, bu etkinliği 13 yıldan bu yana düzenli olarak yaptıklarını belirterek, "Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 6 yıldan bu yana da birlikte düzenliyoruz. Ben ulusal ve uluslararası arenada derece yaparak burada ödül alan sporcularımızı ve onlara emek veren antrenörlerimizi canı gönülden kutluyorum. Bu ödüller size annelerinizin ak sütü gibi helal olsun. Amacımız, amatörleri bir araya toplayarak onların güç ve kaynaklarını birleştirerek daha güçlü bir amatör spor kulüpleri olmaktır" dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ali Osman Bebek ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacı ile Amatör Spor Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, "Hafta boyunca çeşitli branşlarda müsabakalar, turnuvalar düzenledik. Bugün burada ise ilimizde ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı elde etmiş sporcularımıza 'Yılın Enleri' ödül törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda amatör spor kulüpleri federasyonumuza, hem kulüplerimize öncülük yaptığı için hem de kent sporuna yoğun bir gayret göstererek adeta yöneticileri göreve davet ettiği ve böyle bir organizasyonda Mersin'in enlerini bir araya getirdiği için ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından gerçekleştirilen ödül töreninde, ulusal ve uluslararası müsabakalarda derece alan milli sporcu, antrenör, kulüpler ile amatör spor kulüplerine destek veren kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerine kupa ve plaketleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Vedat Akyar, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, şube müdürleri ve diğer yöneticiler tarafından verildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!