Son Dakika

Alzheimer Derneği'nde 'Kişisel Gelişim Semineri'

Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi ile Kişisel Gelişim Uzmanı Güray Gökal işbirliğinde, hasta yakınları ve kurum personeline yönelik 'kişisel gelişim semineri' düzenlendi.

Eğitim Hit: 6350 / Yorum: 0 / 5 Nisan 2018 22:19
Alzheimer Derneği'nde 'Kişisel Gelişim Semineri'
-A +A

Alzheimer Derneği Engelli Bakım Merkezinde, 'Pazartesi Söyleşileri' kapsamında halka açık olarak gerçekleştirilen etkinliğe gönüllüler, hasta yakınları ve kurum personeli katıldı. 
Seminerde konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı Güray Gökal, insanları tanıma sanatının en önemli göstergeleri olan beden dilinin evrensel olduğunu, mutluluk, üzüntü, korku, öfke gibi duyguların dünyanın her yerinde aynı yüz şekillerinde ifade bulduğunu anlattı. Beden, yüz, göz, burun, el kol hareketlerinin anlamını örneklerle açıklayan Gökal, etkili iletişimin bu hareketlerden geçtiğini ifade etti. Özel hazırladığı günümüzün hastalığı olan kişiler arası yalan konuşulmasının, 'yalanın anatomisi' adlı bölümde eğlenceli bir şekilde dile getiren Gökal, daha sonra doğru nefes alma tekniklerini katılımcılara uygulamalı olarak anlattı. 
Seminer, Gökal’ın kendisinin yazmış olduğu ve gelirini derneğe bıraktığı 'İnsanları Tanıma Sanatı' isimli kitabını imzalamasıyla son buldu. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!