Son Dakika

Alaattin Kılınç’a Adaylık Yakışır

Geride bıraktığımız günlerde görevinden istifa eden İYİ Parti Mezitli İlçe Başkanı Alaattin Kılınç, 24 Haziranda yapılacak olan seçimde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Mezitli İlçe Örgütünde aday adayı olmasının gerekçelerini açıklayan Kılınç, “24 Haziran’da yapılacak Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde sahip olduğum potansiyel itibariyle partimizin mevcut gücüne artı değer katabileceğime inandığım için milletvekili aday adayı oldum” dedi.

Siyaset Hit: 8639 / Yorum: 0 / 9 Mayıs 2018 23:00
Alaattin Kılınç’a Adaylık Yakışır
-A +A

Nefsini tatmin etmek ya da dostlar alışverişte görsün düşüncesiyle aday adayı olmayı hiçbir şekilde doğru bulmadığını da ifade eden Kılınç, “Gülnar’da doğup büyümüş, Gülnar ilçemiz başta olmak üzere diğer ilçelerimizin sorunlarını bilen biri olarak, Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapmış olmam nedeniyle ilçemiz halkıyla geliştirmiş olduğumuz samimi sosyal ilişkilerin adaylığım durumunda partimizin oy oranına çok önemli katkı sunacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.
Mersin merkez ilçelerinde yaşayan 200 bin civarındaki hemşerileriyle yıllar içinde geliştirmiş olduğu sosyal ilişkiler sayesinde adaylığı gerçekleşirse büyük bir desteğe dönüşeceğine olan inancını da anlatan Alaattin Kılınç, “Şahsımın adaylığında bu ilişkilerin büyük bir desteğe dönüşeceğine inanıyorum. Mut Lisesi mezunu olduğum için gençlik yıllarım bu ilçede geçti. Geniş bir nüfuz ve nüfusa sahip olan eşimin de Mutlu olması nedeniyle bu ilçede geliştirdiğimiz sosyal ilişkilerin de partimizin oy oranına önemli ölçüde katkı sağlayacağı düşüncesindeyim.
Her ne kadar ikinci bölge dediğimiz Erdemli, Silifke, Aydıncık, Bozyazı, Anamur ve Mut ilçelerimizi her yönüyle temsil eden bir aday adayı olmakla birlikte 2001 yılında bu yana Mezitli ilçesinde ikamet ediyorum. Mersin’in en saygın okullarından biri olan Mezitli Viranşehir 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda 9 yıl, Merkez Yenişehir İlçesi 100. Yıl İlköğretim Okulu’nda 2 yıl, Merkez Toroslar İlçesi Çukurova İlköğretim Okulu’nda 6 yıl okul müdürlüğü görevlerinde bulunduğum için binlerce veli, öğrencilerimiz ve ilçe sakinleriyle çok yakın ve samimi ilişkiler geliştirmiş olmamın da partimize önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
KAMU-Sen çatısı altında 14 yıl boyunca AK Parti hükümetinin zulmüne uğramış bir eğitim yöneticisi olarak vermiş olduğu sendikal mücadeleler sonucu AK Parti hükümetinin kıyımına uğradıklarını da sözlerine ekleyen Kılınç, “Çıkarılan bir yasa sonucunda yöneticilik görevinden alınarak mağdur edildim. KAMU-SEN üyesi 13 bine yakın meslektaşımın, EĞİTİM-İŞ ya da diğer sendikalara üye olsun ya da olmasın 30 bine yakın eğitim çalışanı arkadaşlarımızın büyük oranda desteğini alabileceğimi düşünüyorum.
Mersin genelinde önemli bir nüfuza sahip bir ailenin ferdi olan Adalet partisi eski milletvekillerinden eski ağır ceza reisi rahmetli amcam Celal Kılınç’ın ilkeli ve dürüst siyaset anlayışının hala dilden dile konuşuluyor olması ve aynı aile terbiyesi ile edinmiş olduğum ilkeli ve dürüst siyaset anlayışının halkımız nezdinde karşılığının olacağına da inancım tamdır” dedi.
Bütün bunların ışığında 20 yılı aşkın bürokrasi deneyimiyle aday olup da seçilmesi halinde birikim ve deneyimlerini devletin işleyişini bilen eski bir bürokrat olarak devlet ve millet yararına kullanarak yararlı olabileceğine inandığını da kaydeden Alaattin Kılınç, “”İYİ Parti Mezitli İlçe Teşkilatı kurucu ilçe başkanı olmam nedeniyle Mezitli halkıyla geliştirmiş olduğumuz samimi ilişkilerin önümüzdeki seçimlerde partimiz adına büyük yarar sağlayacağını düşündüğüm için aday adayı oldum. Aday adaylığım vatanıma ve milletime hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
ALAATTİN KILINÇ’IN ÖZGEÇMİŞİ
1966 yılına Gülnar’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gülnar Zeyne kasabasında tamamladı. 1984 yılında Mut Lisesi’ni bitirdikten sonra 1987 yılında 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretimi bölümünü kazanarak bir süre devam etiyse de ekonomik nedenlerle bu eğitimini yarıda bıraktı. 1987 yılı sonunda Kahramanmaraş iline öğretmen olarak atandı.
Askerlik görevinin Antalya’da kısa dönem er olarak tamamladıktan sonra Kars ve Karaman illerinde öğretmen olarak görev yapan Alaattin Kılınç, 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi bölümünde yan dal okuyarak mezun oldu.
Mersin Gülnar ilçesine atanan Alaattin Kılınç, 7 yıl süreyle Gülnar Zeyne ve Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2001 yılı sonunda Mezitli Viranşehir 75. Yıl İlköğretim Okulu Müdürlüğüne atandı. 9 yıllık bu görevi sırasında MEB Kariyer basamaklarında Yükselme Sınavı’nı kazanarak uzman öğretmen kadrosunu aldı.
Uluslararası Öğrenci Değişim Projeleri kapsamında karşılıklı eğitim sistemlerini incelemek üzere Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, İtalya ve Romanya ülkelerinde proje koordinatörü olarak görev aldı. Uygulanan MEB Rotasyonlarıyla Merkez Yenişehir İlçesi 100. Yıl İlköğretim Okulu ile Merkez Toroslar İlçesi Çukurova İlköğretim Okulu’nda müdürlük yaptı. 2014 yılında AK Parti Hükümetinin MEB Teşkilat Kanunu’da yaptığı değişikliğin ardından KAMU-SEN üyeliği nedeniyle okul müdürlüğü görevinden alınarak bir süre kızakta bekletildi. 16 Mart 2016 tarihinde çok sevdiği mesleğinden emekli oldu.
Ülkemizin geleceğine dair kaygıları nedeniyle siyasete atıldı ve 15 Aralık 2017 tarihinde İYİ Parti Mezitli Kurucu İlçe Başkanı olarak atandı.Kısa sürede ilçe teşkilatını oluşturdu ve ilk kongrede yeniden İYİ Parti Mezitli İlçe Başkanlığına seçildi. 27. Mersin Milletvekili aday adayı olmak için 26 Nisan 2018 tarihinde Mezitli İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Alaattin Kılınç evli ve 2 çocuk babası.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!