Son Dakika

Akduman: “Orman Köylümüzün Yanındayız”

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Erdemli Orman İşletmesi, orman köylüsü 2 vatandaşa 22 bin TL hibe, 88 bin TL’si 7 yıl geri ödemeli kredi olmak üzere 110 bin TL destek sağladı. Karayakup ve Sinap Mahallelerinden 2 orman köylüsüne traktörleri teslim edildi.

Genel Hit: 8205 / Yorum: 0 / 11 Haziran 2020 20:35
Akduman: “Orman Köylümüzün Yanındayız”
-A +A

Traktör teslim törenine Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Özdemir, ORKÖY Şube Müdürü Zafer Kızıl, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, müdür yardımcısı, şefler,  köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Bölge Müdürü Akduman, ormancılık faaliyetlerinin kırsalda yaşayan köylülerle birlikte yürütüldüğünü belirterek, "Üretim faaliyetlerimizi, ağaçlandırma faaliyetlerimizi köylülerimiz aracılığı ile yapıyoruz. Bilindiği gibi işlerimizin büyük bölümü makine ile yapılıyor. Üretim faaliyetlerini geliştirmek, odun hammaddesi üretiminde çok önemli işler gören yerel köylülerimize bu manada destek olmak amacıyla ORKÖY kredi çeşitliliğine bir de üretim mekanizasyon kredisi katıldı.Motorlu testere, tambur, traktör şeklinde üretim mekanizasyonu anlamında bir destek sağlandı. Şu an burada 2 vatandaşımıza bizden aldıkları hibe ve kredi desteği ile traktör vereceğiz. Erdemli ilçemizde toplamda 8 vatandaşımıza destek vermiş olacağız. Geçen yıl toplamda Erdemli ilçemize 485 bin TL kredi desteği verdik. Bu yıl 1 milyon 581 bin TL destek veriyoruz. Bölge genelindeki 5 milyon liralık kredinin yaklaşık 1/3’ünü Erdemlimize kullandık. Tabiri caiz ise kardeşin kardeşe vermeyeceği şartlarda kredi veriyoruz. Toplamda 110 bin TL hibe ve kredi desteği veriyoruz. Bunun % 20'si hibe, ilk yıl ödemesiz, geriye kalan kısmı ise 7 yıl süresince ve çok cüzi bir artış ile ödenecek bir miktar. Çok şükür devletimiz bu zor süreçte vatandaşına bu imkanları sunuyor. Arkadaşlarımız ormancılık faaliyetlerinde etkin bir şekilde görev alıp bu ekipmanları amacına uygun olarak kullanacaklardır" dedi.
Destekten faydalanarak traktör sahibi olan orman köylüsü Harun Güneri ve Kasım Taner, kendilerine imkan sağlayan herkese teşekkür etti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!