Son Dakika

Akdeniz'e Modern Çöp Konteynırları

Akdeniz Belediyesi, her biri 3 bin litre depolama kapasitesine sahip, su geçirmeyen ve koku yaymayan 10 adet yeni çöp konteynırı daha satın alarak ilçe sınırlarındaki ana arterlere yerleştirildi.

Siyaset Hit: 7241 / Yorum: 0 / 5 Kasım 2018 17:57
Akdeniz'e Modern Çöp Konteynırları
-A +A

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların temiz ve sağlıklı çevre hakkını korumak ve sürdürmek amacıyla koku oluşumunu önleyen, su ve benzeri atık sızdırmayan Avrupa standartlarında, estetik açıdan da dikkat çeken 10 adet çöp konteynırı daha satın aldı. Her biri 3 ton çöpü haznesinde barındırabilen konteynırlar, ilçenin ana arterlerine yerleştirildi. Sadece Akdeniz Belediyesi’nin envanterinde bulunan bu konteynırlar, ‘ÇAÇA’ denen ‘çok amaçlı çöp toplama aracına’ bağlı vinçle yüklenip içindeki çöpler el değmeden boşaltılabiliyor. 
"Yeni Konteynır Sayısı 28’e Çıktı" 
Yeni alınan konteynırlarla birlikte modern çöp konteynırı sayısı 28'e yükseldiğini kaydeden Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, halk sağlığının ve temiz çevre hakkının korunması ve sürdürülmesi noktasında temizlik hizmetinin aksatılmaması, her türlü atığın zamanında toplanmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Pamuk, "Gereklilik halinde, 3 bin litre çöp biriktirme kapasitesine sahip, modern ve estetik açıdan da dikkat çeken yeni çöp konteynırlarından bir grup daha da satın alıp şehrin yoğun olan ana arterlerine yerleştireceğiz" dedi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!