Son Dakika

Akdeniz'de Maddi Durumu Olmayan Öğrencilere Ücretsiz Kurs Verilecek

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile hazırlanan proje ile ilçede bulunan ve üniversite hazırlık kurslarına gitme imkanına sahip olmayan öğrencilere ücretsiz kurs verilecek. Ayrıca kurslara katılacak öğrencilere 300 lira eğitim desteği de verilecek.

Eğitim Hit: 3726 / Yorum: 0 / 18 Eylül 2017 17:53
Akdeniz'de Maddi Durumu Olmayan Öğrencilere Ücretsiz Kurs Verilecek
-A +A

Akdeniz İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Mesudiye Mahallesi'nde bulunan Akdeniz Akademi binasında verilecek kurslar 2 Ekim'de başlayacak. Kurslara başvurular, 18 Eylül ile 24 Eylül tarihleri arasında Ticaret Meslek Lisesi yanında bulunan Akdeniz İlçe Halk Eğitim Merkezine şahsen yapılacak. Akdeniz Belediyesi olarak üniversiteye hazırlanan gençlere destek olmak amacıyla Akdeniz İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Akdeniz Akademiyi kurdukları söyleyen Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, "Gençlerimiz ülkemizin geleceği, onların iyi bir eğitim almasını ve yetenekleri doğrultusunda mesleklere sahip olmasını istiyoruz. Bilindiği gibi üniversite hazırlık kursları ücretleri, kitap masrafları ile birlikte öğrenciler ve veliler için önemli bir gider oluşturuyor. Bu projeyle üniversite hazırlık kurslarına gitme imkanına sahip olmayan öğrencilerimize yalnız olmadıklarını, Belediyemizin yanlarında olduklarını göstermek istiyoruz. Akdeniz Akademi ile öğrencilerimiz ücretsiz olarak öğretmenlerimiz tarafından üniversite sınavına hazırlanacak ve bütün kursiyer öğrencilerimize 300 tl eğitim dökümanı desteğinde de bulunacağız" dedi.
Pamuk, bu kurstan yararlanmak isteyen öğrencileri bu hafta sonuna kadar Akdeniz ilçe Halk Eğitim Müdürlüğü binasında kursa kayıt olmaya davet etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!